Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayşe Mine’den Onur Akay’a ‘Tarkan’ tepkisi!
Ayşe Mine’den Onur Akay’a ‘Tarkan’ tepkisi!
Seda Sayan’ın programına telefonla bağlanan Türk sanat müziği sanatçısı Ayşe Mine, meslektaşı Onur Akay’a tepki gösterdi.
Magazin 21 Şubat 2018 - 16:42

Seda Sayan'ın bugünkü programında, Tarkan'ın son albümünde söylediği ‘Beni Çok Sev' isimli şarkısının, Ayşe Mine'nin 30 yıl önce söylediği ‘Ellerim Uğurlar' isimli şarkısından çalıntı olduğu iddiası konuşuldu. Türk sanat müziğinin unutulmaz isimlerinden Ayşe Mine ise, telefonla canlı yayına bağlandı ve meslektaşı ses sanatçısı Onur Akay'a tepki gösterdi.

Tarkan'ın ‘Beni Çok Sev' şarkısının Ayşe Mine'nin seslendirdiği ‘Ellerim Uğurlar'la aynı olduğu MESAM tarafından onaylanmış ve MESAM Teknik Bilim Kurulu'nun kararına ulaşarak sosyal medyada paylaşan Onur Akay, Mine'nin kendisine yaptığı açıklamayı da paylaşmıştı.

“BİZ ŞAKALAŞIYORDUK”

Onur Akay'la şakalaştığını ifade eden Ayşe Mine, “Tarkan Çınarcık'ta sahneye çıkarken ‘Ablacım ablacım’ diye yanıma gelirdi. Şimdi özür dilemeye mi çekiniyor?” dedi. Onur Akay'ın yazdığı ve basında yer alan açıklama için, “Ben Tarkan'dan özür beklemiyorum. Bestecisi ben değilim. 33 yıl önce söylediğim şarkı ödül almış oldu. Biz şakalaşıyorduk. Onur Akay'a bu konuda kırıldım” ifadelerini kullandı.