Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Berlin’de iki Türk grup arasında çatışma çıktı
Berlin’de iki Türk grup arasında çatışma çıktı
Tempodrom'da gerçekleşen şovun gösterildiği salondan saat 23.00 sıralarında dışarı çıkan gruba, siyah giyimli 15 kişilik bir başka grup saldırdı.
Ali GÜLEN
Magazin 15 Şubat 2020 - 11:53

Almanya’nın başkenti Berlin’de dün akşam iki Türk grup arasında çıkan çatışmada 1 kişi öldü, üçü ağır çok sayıda kişi de yaralandı.

BİR KİŞİ YAŞAMINI KAYBETTİ

Güldür Güldür Show’un sona ermesinin ardından saat 23.00 civarında salondan dışarı çıkan gruba, siyah giyimli 15 kişilik bir grup saldırdı. İki grup arasında büyük bir kavga başlarken, silahlar konuştu ve bir kişi aldığı yaralar sonucu kaldırıldığı hastanede öldü. Olay yerine çok sayıda polis geldi ve saldırganlar kaçtı. Ağır silahlı polisler çevrede yoğun güvenlik önlemleri aldı. Saldırının nedeni ve iki grubun birbiriyle husumeti olup olmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

TÜRKLER’İN SEMTİNDE ÇATIŞMA

Alman basını, “Türkler’in şovunun ardından, Berlin’de silahlı çatışma çıktı” diyerek olayı geniş şekilde duyurdu. Tempodrom salonu, Türkler’in yoğun olarak yaşadığı ve ‘Küçük İstanbul’ denilen Kreuzberg Semti’nde bulunuyor. Ölen kişinin Türk kökenli olduğu anlaşılırken, şu ana kadar kimliği konusunda bir açıklama yapılmadı. Ağır yaralıların tedavisinin sürdüğü belirtiliyor.

Son güncelleme: 14:22 - 15.02.2020