Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kimse Bilmez dizisinde Atatürk’e sansür uyguladılar, açıklama için üç bölüm beklediler
Kimse Bilmez dizisinde Atatürk’e sansür uyguladılar, açıklama için üç bölüm beklediler
Kimse Bilmez dizisinin 24'üncü bölümünde Atatürk portresinin sansürlenmesi izleyenleri ve sosyal medya kullanıcılarını sinirlendirdi... Dizinin yönetmeni ise 27'nci bölümden sonra açıklama yaptı: "Teknik bir olay"
Magazin 30 Aralık 2019 - 12:10

Kısa bir süre önce final yapan, başrollerinde Keremcem ve Özgü Kaya’nın yer aldığı Kimse Bilmez adlı dizinin 24’üncü bölümünde Atatürk portresinin sansürlendiği iddiası sosyal medyaya bomba gibi düşmüş ve hiç kimseden konu ile ilgili açıklama gelmemişti…

24’üncü bölümde yayınlanan görüntülerde, kapının üzerindeki Atatürk portresi oldukça net bir şekilde görünürken, sahnenin sonunda ise portrenin flulaştırıldığı ve bozulduğu görülüyor.

Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler hakkında konuşan dizinin yönetmeni Kartal Çidamlı, üç bölüm sonra bir açıklama yaptı ve konunun teknik bir sıkıntı olduğunu aktararak şunları söyledi: “Mevzu bahis sahnenin sadece tek bir planında dijital müdahale mevcuttur. Bu müdahalenin sebebi de camda, reflektör tutan ışıkçı kardeşimizin yansımasıdır. Takdir edileceği üzere, zamanla yarışılan dizi çekimlerinde bu tür teknik hatalarımızı kurguda düzeltmekteyiz. Burada da o yansıma silinmiş, videolarda görüleceği üzere Atatürk resmi ellenmemiştir.”