İstanbul'da, Yenikapı ile Kirazlı arasında sefer yapan bir metronun arızalanması nedeniyle yolcular bir süre boyunca araç içinde mahsur kaldı. M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı'nda Yenikapı istikametine seyreden metro, Üçyüzlü durağına ulaşmadan tünel içerisinde arızalandı. Araç, tünelde bir süre beklerken, yolcular dışarı çıkamadı. Daha sonra hareket eden metro, Üçyüzlü durağına vardığında otomatik kapı sistemi devreye girmedi.

IŞIKLARI YANMAYAN VAGONDA KALDILAR

Vatandaşlar, ışıkları yanmayan ve kapıları açılmayan metrodan dakikalarca inemedi. Mahsur kalan yolcular, bir süre sonra kapıları manuel sistem kullanarak açıp dışarı çıkabildi. Bu sırada, "Araç teknik bir arıza nedeniyle seferine devam edemeyecektir. Araçta yolcu kalmaması önemle rica olunur." anonsu yapıldı.

DURAKLARDA YOĞUNLUK OLUŞTU

Arızalı metrodan inen bir yolcu, "20 dakikadır şurada tünelde bekliyoruz. Elektrik yok, bir şey yok." diyerek duruma tepki gösterdi. Vagon boşaldığında Üçyüzlü durağında yoğunluk oluşurken, vatandaşlar daha sonra gelen metrolara binmekte güçlük çekti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ GÖSTERİLDİ

İstanbul'da sabah saaatlerinden itibaren yaşanan metro yoğunluğu sosyal medyada da tepki çekti.

Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan bir yolcu: "15 dakika boyunca metro bekliyorum. Metro geliyor, bir durak sonra "teknik arıza sebebiyle" içerideki herkes indiriliyor. Diğer metro geliyor, 10 dakika boyunca kapılar kapanıp açılıyor, ilerlemiyor. Bunun zamanı şimdi mi? Sabahın köründe?" ifadelerini kullandı.