İtalyanlar ile özel maç oynamak kötü fikir değildi. Onlarla oynarken saha içinde sert müdahaleler ile karşılaşmanız gayet doğal çünkü futbollarının genetik yapısında var. Ozan’ın sakatlanması faullü müdahaleden dolayı olmadı. Tam bir şansızlık. Büyük geçmiş olsun...

Şampiyona öncesi ilk hazırlık maçında mücadele yönünden iyi işler yaptık. İlk devre takım savunmasında herkes görevini yapmaya çalıştı. Şu anda önemli problemimiz, üretim gücümüzün zayıf olması. Oyun kurma anlamında savunma kanatlarımız özellikle ilk devre hiç etkili olamadılar. Oğuz bizim ligin en çok dikkat çeken isimlerinden biriydi. İtalya karşısında bence heyecanına yenik düştü.

Bu sezon İngiltere’de sadece tek resmi maçta oynayan Altay’la başlayan Montella, onu net olarak kadroda düşündüğü mesajını verdi.

İtalya'da yılın en iyi orta saha oyuncusu seçilen Hakan Çalhanoğlu, milli takımda elinden geleni yapıyor. Onun oyun içinde daha fazla etkili olması için orta sahamızın kompakt olması şart. Görüntü hiç öyle değil yalnız.

Kenan bizim takımın hücum bölgesinde olmazsa olmaz oyuncularımızdan biri. Şampiyonanın açılış maçında onun yeri bence garanti. Yalnız gol atamazsanız turnuvalarda ilerleme ihtimaliniz sıfıra düşer. Bu konuda turnuvaya kadar kendimizi daha fazla geliştirmemiz gerekecek.

Geçen sezon ligde 11 gol atan Semih bitime 10 dakika kala değil de biraz daha erken girse son durumunu iyice görürdük. Tabii ki Montella hepimizden daha hakim bu işe...

Son Avrupa Şampiyonu’na karşı kötü oynamadık, ezilmedik. Şimdi önümüzde Polonya sınavı var. Mücadelemizi, zaman zaman iyi oyunumuzu, mutlaka gol atarak sonuçlandırmalıyız.