Filistin ve İsrail arasındaki çatışma devam ediyor. Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, konuya ilişkin Birleşmiş Milletler’e (BM) çağrı yaptı.

İnce, mesajında “İsrail Devleti'nin Gazze'de içinde sivillerin, hastaların ve çocukların bulunduğu hastaneyi vurması savaş suçudur ve asla kabul edilemez. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere diğer uluslararası kuruluşlar bu katliamı durdurmak adına bir an önce harekete geçmelidir” ifadelerini kullandı.

MEMLEKET PARTİSİ'NDEN DAVUTOĞLU'NA: GAZZE’YE UÇAK BİLETİ MASRAFINI KARŞILAMAYA HAZIRIZ

Memleket Partisi'nin sosyal medya X hesabından yapılan paylaşımda "Hiç kimse kişisel siyasi ikbali uğruna Mehmetçiğimizin Gazze’ye gitmesini isteyemez! Sn Davutoğlu Gazze’de savaşmak istiyorsa, kendisi için Gazze’ye uçak bileti masrafını, Memleket Partisi olarak karşılamaya hazırız. Bize düşen, tarafları barışa ikna etmek için ‘diplomatik girişimlere devam etmek’ olmalıdır" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Gazze ve Filistinliler için yaptığı, Türkiye’nin süratle devreye girmesi gerektiği çağrısına destek vermişti.