Kriz, skandal, tartışma ve kavganın artık futbolumuzla aynı cümle içinde  kullanılması gündelik hayatımızın bir gerçeği haline geldi. Zaten zar zor katılığımız turnuvalarda futbolumuzdan çok tartıştığımız o kadar gereksiz konu var ki…

Önceliğimizin futbol ve milli duygularımız olması gerekirken yaptığımız tartışmalara bakın. Hem üzüm yiyelim diyoruz hem de bağcıyı dövelim derdindeyiz. Futbolumuz böyle mi ilerleyecek?

Turnuvalarda başarılı olunsaydı inanın bu krizler tarihe bu şekilde geçmezdi. Otorite sıkıntısı yaşadığımız ortadayken, teknik direktörlerimizin görevlerini tam olarak yapamadığını da söyleyebilirim. Bir yanda yıldızları yöneteceksin diğer yanda kamuoyunu tatmin edeceksin eğer bunları aşabilirsen futbolumuzu geliştireceksin.

Milli Takım’da biraz güçlenen, kamuoyunu arkasına alan olmadık işlerin içine giriyor.

Yaşanan onlarca skandal bana şunu anlatıyor: Başarısız olunca biraz magazine biraz tartışmaya biraz da skandalları seviyoruz. İsterseniz olayları kısaca bir hatırlayalım.

NELER YAŞANDI NELER?

Her turnuvamızda bir skandal yaşadık desem yanlış olmayacak. Kore’de oyuncuların camiye gitmesine konsantrasyon bozukluğuna neden olabilir diye izin çıkmayınca özel jetle imam getirilmedi mi?

Şenol Güneş’in saç stilini ve giyimini beğenmemiştik. HER ne kadar gizemini korusa da Gökhan Töre’nin Milli Takım’ın kamp yaptığı otelde takım arkadaşının  kafasına silah dayaması olayı var ki, polisiye filmlere taş çıkartır.

Göğsünde bayrağımızı, sırtında formamızı giyen Volkan Demirel’e milli maç öncesi küfür etmedik mi?

Milli Takım içinde gruplaşmalar nedeniyle küstahlaşan oyuncular birbirlerine, “İstenmiyorsun” demedi mi?

Dönem dönem prim krizleri, jip krizleri çıkmadı mı?

Volkan  Demirel, gazeteciye, “Seni evden aldıracağım” demedi mi?

Arda Turan, babası yaşındaki gazetecinin üstelik uçakta boğazına sarılmadı mı?

Emre Belözoğlu basın tribünündeki yazara boğaz kesme işareti yapmadı mı?

Kebapçı baskını…

ARDALAR KOLAY YETİŞMİYOR

EURO 2024’te ise konumuz yükselen değerimiz Arda Güler oldu. Daha düne  kadar Montella şöyle, Montella böyle diye methiyeler düzdüğümüz A Milli Takım Teknik Direktörünü şimdi de yerden yere vuruyoruz.

Gürcistan engelini aştığında iyiydi, ağır Portekiz yenilgisi sonrası tukaka (!) Bir antrenman görüntüsü izledik hep beraber. Baştan sona acemilik kokan, tasvip etmemizin mümkün olmadığı bir skandaldır. Ardalar kolay yetişmiyor Sayın Montella…

MONTELLA'NIN DENGESİ BOZULDU

Arda olayının perde arkasını öğrendim. İddia o ki Arda antrenman öncesi ağrılarının olduğunu söylemiş bunun üzerine Montella da sağlık ekibine yönlendirmiş.

Bundan haberdar olmayan Selçuk Şahin ise 5’e 2’de Arda’ya yelek vermiş  oynaması için. Montella da bunu görünce biraz sert bir şekilde yeleği ondan almış. Montella maç öncesi yorgun ifadeleri kullanınca, “18 yaşında ne yorgunluğu” yorumları yapmıştı.

Ancak sakatlık riski olduğunu öğrendim. Zaten yetkililerin yapılan açıklamalarda bunu dile getirmeleri haberin doğruluğunu Montella’nın yardımcılarının ise bundan haberi olmadığını gösteriyor.