Bu sezon tam 27 kez direkten dönmüştü Galatasaray’ın topları. Kerem  Demirbay’ın şutu ile bunlara artı bir eklendi. Ligin bu konuda rekoru liderde. Adana Demirspor muhteşem taraftarıyla hiç de çekingen başlamadı.

Mendoza ve Yusuf rüzgar gibi oyuncular. Savunma az adamla yakalandığında  Galatasaray’ın işini zorlaştırdılar. İlk devre Barış Alper maçın oyuncusu olma şansını bu defa kullanamadı.

Takımın baskı kurmak istediği anlarda kaptırılan toplar ve geç geriye dönüşler  problem oluşturmuştu. Ziyech ilk yarıda yine şut arayışındaydı. İlk yarının en  önemli göstergesi iki takımın da merkezi kullanmayıp doğrudan kanatlardan ceza sahasına girme hedefleriydi.

Böyle giden maçlarda dengeyi kim daha iyi sağlarsa avantajı yakalar. 2. yarı aramaya devam eden Ziyech bu kez çerçeveyi bulmuştu. Oyunda tam olarak üstünlük kuramayan Galatasaray, golü bulunca rahatladı. Bu rahatlık oyuna pek iyi yansımadı.

Bir kaleci maç kazandırır mı sorusunun cevabı Adana’da bir Uruguaylının eldivenlerindeydi. Muslera resmen maçı çevirdi. Formsuz bir kaleci olsa dün akşam net 3 gol yerdi. Kerem Demirbay güzel işler yapmaya devam ediyor. Bir orta alan oyuncusunun 6 gole ulaşması hiç de fena değil. Golü atarken zor açıdaydı ama mükemmel vurdu.

Mertens kaptığı toplar ve attığı klas paslarla yine maçın en dikkat çeken isimlerinden biri olmuştu. Son haftalara girerken

Kerem Aktürkoğlu’nun form grafiğini tekrar yükseltmesi takımı ve kuşkusuz kendisi adına büyük kazanç olur.

Okan Buruk bütün değişiklikleri zamanında yaptı. Oyuna müdahalesi yine başarılı olmuştu. Şampiyonluk, böyle elde edilen müthiş serilerle gelir. İcardi de atmaya devam ediyor... Galatasaray, artık maratonun son metrelerini koşuyor ve bitiş çizgisine çok yakın