31 Mart yerel seçimlerden bu yana üç ayı geride bıraktık. AKP iktidarından bunalan halk sandıkta oylarıyla AKP’yi ikinci sıraya indirdi. CHP’yi birinci parti yapan seçmen, bu iktidara artık güvenimiz kalmadı. Umudumuz sizsiniz… 

Halk gerçekten çok bunalmıştı. Giderek insanlar, bırakın gezip tozmayı, yarın çoluk çocuğunu nasıl besleyeceğinin kuşkusunu yaşıyor. Sadece yoksul halk değil, geçim sıkıntısı olmayan kesimlerde mutsuz. Onlar da bu yüksek enflasyon devam ederse, aynı sıkıntıları kendilerinin de yaşayabileceği endişesini taşıyor. Binlerce genç kuşak ülkesi ile ilgili hayallerini geride bırakıp, biran önce yaşamını devam ettirecek ülkelere gidiyor veya gitmeye çalışıyor!!

Seçmen, sadece can yakan ekonomik sıkıntılarla değil, Hukuk, Adalet, Eğitim, Sağlık, eşit yurttaşlık, basın özgürlüğü konularının da giderek kısıtlandığı kısır bir döngü içerisine evrildiğini, bir de 10 milyonu aşan sayıda ve yılda yaklaşık 1 milyon kontrolsüz yüksek doğum oranıyla, gelecekte demografik yapının ne olacağı kuşkusuna dayanacak gücümüz yok diyerek,
   
SANDIKTA GEREĞİNİ YAPTI

Halk görevini yapmış ve CHP’yi birinci parti yapmıştı. Şimdi sıra CHP’deydi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, verdikleri oylarla ciddi bir mesaj da verdi! Yurttaşlar olarak bizim dayanacak gücümüz kalmadı. Aldığınız oyların yarıya yakının da partiniz dışından olduğunu unutmayın. Bizi tez elden kurtarın. Sevincimiz ve heyecanımız hala üst düzeyde. 

Sayın Özel, büyük bir enerji ile hem ekranlarda, hem de meydanlarda halkla bir araya geliyorsunuz. Buralarda ülke insanının yaşadığı tüm sorunların tümünü dile getiriyorsunuz. Bunun büyük bir övgüyü hak ettiğini sokak dillendiriyor. Ancak Sayın Başkan, bu anlattıklarınızı bire bir yaşayarak, çoluk çocuğumuzla  canımızın yandığını unutmayın.

Sayın Özel, içtenlikle ve inanarak vatandaşın çektiği tüm sorunları dile getiriyorsunuz. Üç aylık süreçte dile getirdiğiniz ve halkın yaşadığı tüm sorunların oluşmasındaki temel neden, “REJİM SORUNUDUR”.

Dünyada örneği olmayan “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi” ortadan kalkmadan, siz yıllarca meydanlarda ne anlatırsanız anlatın, toplum bunları yaşamaya devam edecektir. 

Ana muhalefet  ne düşünür, nasıl bir yol haritası vardır bilemem. Sokağın, artık beklemeye tahammülü yok. CHP’nin ne düşünerek 1.5 yıllık bir süreç önermesine de seçmen pek anlam veremiyor. Açıkça canımız yanıyor, 22 yıldır bekliyoruz,  daha neyin beklentisi?

TBMM’de maaşlar iyi, yemekler ucuz, ailenin hastalığında 7 yıldızlı hastaneler emrinizde, THY’de ucuz seyahat !!! Eğer Milletvekilliği emekliliği için gereken iki yıllık süreç düşünülerek bekleniyor ise , bunun karşılığı seçmende büyük hayal kırıklığı yaratır ve partiye güveni yok eder. Halkın bu büyük heyecanının kaybolmaması için gereken yapılmalıdır.

Halk artık klasik siyasetten bıktı. Hiçbir şey eskisi gibi değil. Siyaset karşılıklı söz düellosu değil. Sokakta canı yanan insanlar diyor ki, projelerle gelin.

Özlediğimiz, Parlamenter Demokrasi çatısı altında, Hepimizin karnının doyduğu, Özgürce yaşayacağımız bir ülke istiyoruz.

SON SÖZ:
Eğer planınız bir yıllık ise, pirinç ekin,
Eğer planınız 10 yıllık ise, ağaç dikin,
Eğer planınız 100 yıllık ise, çocukları eğitin.
KONFÜÇYÜS