Reklamsız Sözcü

Trump’a ağzının payını Malala verdi

Malala, "İslam ve Müslümanlık karşıtı konuşmaları ne kadar çok yaparsanız, o kadar fazla terörist yaratmış olursunuz" dedi

android-time 14:43 17 Aralık 2015
Trump’a ağzının payını Malala verdi
Malala, "İslam ve Müslümanlık karşıtı konuşmaları ne kadar çok yaparsanız, o kadar fazla terörist yaratmış olursunuz" dedi

Dünyanın en genç Nobel Ödülü sahibi, 18 yaşındaki insan ve kadın hakları savunucusu Pakistanlı Malala Yousafzai, politikacılara ‘biraz daha aklı selim’ davranmaları çağrısında bulundu.

Malala Yousafzai / Foto: Reuters

İngiltere’deki Channel 4’un konuğu olan Malala, politikacılara seslenerek “İslam ve Müslümanlık karşıtı konuşmaları ne kadar çok yaparsanız, o kadar fazla terörist yaratmış olursunuz” dedi.

“DAHA FAZLA TERÖRİST YARATIYORSUNUZ”

2016 ABD başkan adayı olan Donald Trump’ın ‘Müslümanları ABD’ye almayalım’ çıkışından sonra iplerin gerilmeye başladığını belirten Malala, “Politikacıların ağzından çıkan her şey önemli, bu yüzden onlar konuşmalarına özellikle dikkat etmeliler. Eğer niyetiniz gerçekten terörü bitirmekse, bütün Müslümanları terörist olmakla suçlamak bir işe yaramayacaktır. Aksine daha fazla insanın terör yanlısı olmasına neden olacaktır” ifadelerinim kullandı.

Donald Trump / Foto: Reuters

Trump’ın açıklamasıyla ilgili görüşü sorulan Malala, Trump’ın sözlerini tarjik olarak niteleyerek, “Bu nefret dolu ideoloji, sadece ayrımcılık ve ırkçılık doğurur” şeklinde konuştu.

Malala Yousafzai, 2012 yılında eğitim görme hakkını savunarak okula gittiği için Taliban askerleri tarafından kafasından vurulmuş ve ölümden dönmüştü.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more