Reklamsız Sözcü

Lisenin güvenliği jiletli tellere emanet!

Okul yönetimi, okulun güvenliğini sağlamak için bahçeyi çevreleyen duvar ve üzerindeki demir parmaklıkları yeterli bulmayınca jiletli tel önlemi aldı.

android-time 15:20 17 Aralık 2015
Lisenin güvenliği jiletli tellere emanet!
Okul yönetimi, okulun güvenliğini sağlamak için bahçeyi çevreleyen duvar ve üzerindeki demir parmaklıkları yeterli bulmayınca jiletli tel önlemi aldı.

Okullarda güvenlik sorunlarının fiziki, sağlık, davranış, okul çevresi, yasal uygulama ve kurallar açısından, problemsiz olması gerekir. Çünkü eğitimin en iyi şekilde yapılabilmesi ve istenilen başarının gerçekleştirilebilmesi için en önemli faktörlerden birisi de okul güvenliğidir.

Bu önlemin teneffüslerde ve öğle aralarında öğrencilerin izinsiz okul dışına çıkmamaları ve yabancı kişilerin de bahçeye girerek onları rahatsız etmemeleri için alındığı belirtildi. Foto: DHA

Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul güvenliği yetersiz kalınca jiletli tel önlemi alındı. Öğrencilerin izinsiz dışarıya çıkmaması, okul çevresine gelebilecek kişilerin de onları rahatsız etmemesi için bahçe duvarındaki demir parmaklıkların üzerine jiletli tel çekildi.

Bu önlemin teneffüslerde ve öğle aralarında öğrencilerin izinsiz okul dışına çıkmamaları ve yabancı kişilerin de bahçeye girerek onları rahatsız etmemeleri için alındığı belirtildi. Öğrenciler öğle yemeklerini okulun yemekhanesinde yiyor.

İL MİLLİ  EĞİTİM MÜDÜRÜ: KONUYU İNCELETECEĞİM

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, “Öğle aralarında okulun çevresine gelen kişilerle öğrenciler arasında tatsız olaylar yaşanabiliyor. Öğrencileri rahatsız edenler olabiliyor. Okul yönetimi de konuyla ilgili tasarruf kullanıp bunu yapmış olabilir. Öğrencilerin ve okulun güvenliği için yapılmıştır. Ben de konuyu inceleteceğim” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:2217.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more