Reklamsız Sözcü

MEB’den TÜRGEV’e dev kıyak!

Milli Eğitim personeli, Bilal Erdoğan’ın vakfı TÜRGEV’e ait yurtlarda eğitim verecek.

android-time 08:28 16 Aralık 2015
MEB’den TÜRGEV’e dev kıyak!
Milli Eğitim personeli, Bilal Erdoğan’ın vakfı TÜRGEV’e ait yurtlarda eğitim verecek.

Milli Eğitim personeli, Bilal Erdoğan'ın vakfı TÜRGEV'e ait yurtlarda öğrencilerin iş ve yaşam becelerilerinin gelişmesi için açılacak kurslarda eğitim verecek. Öğretmenlerin ücretleri Milli Eğitim tarafından ödenecek.

Foto: DHA -MEB, Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu TÜRGEV ile resmen ortak oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu TÜRGEV ile resmen ortak oldu. Eğitimle ilgili toplantılarda Bilal Erdoğan'ı davet eden, Erdoğan'ın imam hatip hedeflerine ulaşmak için yoğun çaba harcayan, TÜRGEV'in eğitime etkisi ile ilgili soruya “Biz eğitimle ilgili herkesin katkılarına açığız” yanıtını veren Nabi Avcı yönetimindeki MEB ile TÜRGEV arasında 6 Kasım'da işbirliği protokolü imzalandı.

Cumhuriyet’in haberine göre; protokolün amacının MEB ile TÜRGEV işbirliğinde öğrencilere sosyal, kültürel, sportif; mesleki ve teknik kurslar düzenlenmesi olarak belirtildi. Kursların TÜRGEV yurtlarında düzenleneceği ifade edildi. Protokolün 3 yıl süre ile geçerli olduğu belirtildi. TÜRGEV yurtlarında açılacak kurslar ile ilgili her türlü planlama, uygulama ve organizasyonu Halk Eğitim Merkezleri ve Milli Eğitim Müdürlükleri yürütecek. Kurslarda ihtiyaç duyulan tüm eğitimciler bakanlık personelinden karşılanacak. Öğretmenlerin ücretleri de bakanlık tarafından karşılanacak. Kursları başarı ile bitiren kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecek.

TÜM KAPILAR AÇILDI

Protokole, protokol alanı ile ilgili olmayan bir maddenin eklenmesi dikkat çekti. “Protokol tarafları bu Protokol dışında eğitim alanında ortak projeler geliştirip uygulayabilir” maddesi hükme bağlandı. Böylece protokol konusu ile ilgisi olmayan eğitimle ilgili tüm alanlarda Milli Eğitim kapılarını TÜRGEV'e açacak. Protokolle, ilçe milli eğitim müdürlükleri hazırladıkları raporu 3 ayda bir, il milli eğitim müdürlükleri ise raporları 6 ayda bir bakanlığa gönderecek.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:1316.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more