Reklamsız Sözcü

Teknoloji dünyasında dev birleşme

Toshiba ile Fujitsu bilgisayar birimleri, birleşmeyi müzakere edecek

android-time 13:01 4 Aralık 2015
Teknoloji dünyasında dev birleşme
Toshiba ile Fujitsu bilgisayar birimleri, birleşmeyi müzakere edecek

Japonya'nın iki büyük teknoloji firmalarından Toshiba ile Fujitsu'nun, güçlerini birleştirmeye ilişkin görüşmelere başlayacağı bildirildi.

Dizüstü bilgisayar birimlerinin birleşmesi ardından tablet bilgisayar ve yeni ürünleri beraber geliştirmeyi öngören müzakerelerin olumlu sonuç vermesi halinde, her iki şirketin hazırda pazarın büyük kısmını elinde tutan NEC-LENOVO'yu geçerek birincilik tahtına oturabileceği kaydedildi.

Fujitsu ve Toshiba ikilisinin, Sony'den bir süre hada önce ayrılan ünlü Vaio marka dizüstü bilgisayarı üreticisini de birleşme müzakerelerine davet edebileceği olasılığının da yüksek olduğu bildirildi.

Kanunsuz yolla gelirleri abartılı göstermekten bir süre önce başı skandala karışan Toshiba'nın, son zamanlar düşük gelir nedeniyle oldukça zor günler yaşadığı biliniyor. Şirket rehberleri, Toshiba'nın bir an önce yeniden yapılanması konusunda acele ettiği ve şirketin bilgisayar biriminin Toshiba'dan ayrılmasına karar vererek ayakta kalmak için değişik stratejiler ürettiği belirtiliyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more