Reklamsız Sözcü

Turizm devi kapısına kilit vurdu

Ünlü işadamı Vural Öger'in şirketi iflas etti.

android-time 10:34 31 Aralık 2015
Turizm devi kapısına kilit vurdu
Ünlü işadamı Vural Öger'in şirketi iflas etti.

Ali GÜLER

Almanya'da yıldızı parlayan Türk işadamı Vural Öger'in şirketi “Vural Öger Travel” iflas etti. Şirket internet sitesinde bundan böyle yeni rezervasyon kabul etmeyeceklerini açıkladı. Mevcut durumda şirketten tur satın alan kişilerin masraflarının sigorta tarafından karşılanacağı belirtildi.

Foto: SÖZCÜ – Vural Öger


Öger'in işlerindeki bozulmanın Rusya pazarındaki daralmadan da kaynaklandığı belirtiliyor.
Ancak olay sadece iflasla kalmadı. Vural Öger, Alman Vox Televizyonu'nda yayınlanan “Aslanların Yuvası- Die Höhle der Löwen” adlı programdan da ayrıldı.
İşadamlarına ve genç girişimcilere cesaret veren ve onları çeşitli yöntemler gösteren programda jüri üyesi olan Öger, iki programın ardından iflas patlayınca, ayrılmak zorunda kaldı.  Vox Televizyonu sözcüsü Magnus Enzmann, şu açıklamayı yaptı: “Vural Öger artık, Aslanların Yuvası adlı programda yatırımcı olarak yer almayacak. Katıldığı ilk iki bölüm için kendisine müteşekkiriz. Bize görüşleriyle hayli yardımcı oldu. Diğer programlar için başkalarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Yakında 3. Bölümle ilgili açıklama yapacağız.”

EN ÇOK TANINAN İŞADAMI

Türk işadamı Vural Ögren, 3 yıllık aradan sonra 2014 başında yeniden turizm işine girmişti. Öger, kendi firmasını 2011 yılında 30 milyon Euro'ya Thomas-Cook firmasına satmıştı. Sadece işadamı değil, Alman Sosyal Demokrat Partili kimliğiyle de bilinen Öğer, Almanya'da en çok tanınan Türklerin başında geliyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more