Reklamsız Sözcü

Erdoğan’dan Zuckerberg mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zuckerberg'in müslümanlar için "Facebook'ta her zaman hoş karşılanacaksınız" mesajını değerli buldu.

android-time 16:28 10 Aralık 2015
Erdoğan’dan Zuckerberg mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zuckerberg'in müslümanlar için "Facebook'ta her zaman hoş karşılanacaksınız" mesajını değerli buldu.

Müslümanların ABD’ye girişinin durdurulmasını isteyen ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin aday adayı Donald Trump’ın ardından Facebook’un genç patronu Mark Zuckerberg, Müslümanlara destek çıkmış ve “Facebook’ta her zaman hoş karşılanacaksınız” sözlerini kaydetmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise resmi Facebook hesabından Zuckerberg’in mesajını değerli bulduğunu belirtti.

Foto: CİHAN – Erdoğan, Müslümanlara destek veren Zuckerberg’in mesajlarının değerli olduğu açıkladı

Donald Trump’ın Müslümanlar aleyhine sarf ettiği sözler kısa sürede infial yaratmış, ABD Başkanı Barack Obama’dan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Ben Rhodes’a kadar pek çok isim Trump’ın sözlerini eleştirmişti.

Facebook’un genç patronu Mark Zuckerberg ise akşam saatlerinde “Bir Yahudi olarak, ailem bana tüm toplumlara karşı yapılan saldırıların önünde dikilmemiz gerektiğini öğretti” diye yazarak “Bugün saldırı size karşı olmasa da, bir kişinin özgürlüğüne karşı yapılmış bir saldırı herkesi incitecektir” sözlerini kaydetti. Müslümanlara destek çıkan Zuckerberg, “Facebook’ta her zaman hoş karşılanacaksınız” demeyi de ihmal etmedi.

ERDOĞAN’DAN ZUCKERBERG AÇIKLAMASI

İslamın bir barış dini olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zuckerberg’in sözlerinin ardından 8 milyona yakın takipçisi bulunan Facebook sayfasından şu açıklamayı yaptı:

“Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir. Barış dini İslam'ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan cinayet şebekeleri, her gün masum insanları, en başta da Müslümanları katlediyor. Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar. Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz. İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg’in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:3910.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more