Sözcü Plus Giriş

Hürriyet binasına ikinci saldırı!

Hürriyet Gazetesi'nin Bağcılar'da bulunan binasına ikinici bir saldırı gerçekleşti. Saldırı akşam saat 20.30 sıralarından meydana geldi.

21:06 -
Hürriyet binasına ikinci saldırı!

Hürriyet Gazetesi’in Bağcılar’daki merkez binası akşam yine saldırıya uğradı.

Bugün saat 20.30 sıralarında daha çok gençlerin oluşturduğu grup arabalarla gazetenin önüne gelerek toplanmaya başladı.

Kısa sürede sayıları artan grup, hakaret içeren sloganlar atmaya başladılar. Ardından topluluktan ellerinde taş ve sopa bulunan yaklaşık 50 saldırgan gazeteinin iç bahçesine girdi. Saldırganlar, daha önce kırdıkları Gazetenin ana girişindeki döner kapı ile yan kapıdan içeriye girmeye çalıştı. Ellerindeki sopa ve taşlarla camları kırmayaya çalışan saldırganlara gazeteye girmesini güvenlik görevlileri engelledi. Bu arada gazete bahçesinde görevlendirilmiş olan az sayıda polis memuru kalabalığı dağıtmakta güçlük çekti.

Bir süre sonra polis ve güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle saldırganlar bahçe dışına atıldı. Bu olaydan kısa süre sonra Çevik Kuvvet ekipleri de gazeteye gelerek toplanan topluluğun önüne set oluşturdu.

ANKARA’DA DA SALDIRI

Hürriyet Gazetesi'nin İstanbul'daki merkezinden sonra Ankara'da matbaasının bulunduğu Doğan Printing Center (DPC) binasına da saldırı düzenlendi.
Büyük bir araç konvoyu ile DPC önüne gelen eylemciler, Esenboğa Havaalanı yolunu trafiğe kapattı. Araçlardan inen eylemciler, DPC girişindeki kulübeye ve bariyerlere doğru ilerlediler. Bu sırada bazı eylemciler, kaldırım taşlarını sökerek kulübeyi taşlamaya başladılar.

Grubun bina içine girmesini önlemek üzere Hürriyet'in özel güvenlik elemanları duruma müdahale etmeye çalıştı. Atılan taşlar yüzünden kulübenin camları hasar gördü, bariyer ve kameralar kırıldı. Eylemciler, bir süre sonra bina içine girmeden dağıldı.

 

Saldırı sonrasına ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf sosyal medyadan yayınlandı.

Son güncelleme: android-time 10:07 09.09.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more