Reklamsız Sözcü

MLKP’ya büyük darbe

İstanbul polisi, bir çok adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın danışmanı da gözaltına alındı.

android-time 07:45 4 Aralık 2015
MLKP’ya büyük darbe
İstanbul polisi, bir çok adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın danışmanı da gözaltına alındı.


İstanbul polisi, eylem hazırlığı yapan terör örgütü MLKP’nin gençlik yapılanmasına darbe indirdi. 7 ilde 16 militan gözaltına alındı. Operasyonda HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı olduğu ileri sürülen Ece Ç.’nin de bulunduğu öğrenildi.

Şenol GEZER/İSTANBUL

Operasyonu İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri gerçekleştirdi. Alınan istihbaratları değerlendiren TEM ekipleri, terör örgütü MLKP’nin dış ülkelerin kışkırtmasıyla kan dökecek eylemler planladığını belirledi. Teknik ve fiziki takibin sonuçlanmasının ardından İstanbul merkezli, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ile Havacılık Şube destekli “eş zamanlı” baskınlar düzenledi.

HÜCRELER ARANDI

İstanbul, Denizli, Balıkesir, İzmir, Adana, Eskişehir ve Ankara’daki hedef 15 adrese girildi. TEM Özel Tim, aralarında kadınların da bulunduğu 15 militanı gözaltına aldı. Hücrelerde arama yapan dedektifler, bilgi ve belge depolamada kullanılan elektronik cihazlar ile örgütsel dökümanlar ele geçirdi. Şüpheliler, Vatan Caddesi’ndeki TEM Şube’de sorguya alındı.

FOTO: DHA

 YÜKSEKDAĞ’IN DANIŞMANI İDDİASI

Operasyonda HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı olduğu ileri sürülen Ece Ç.’nin de bulunduğu öğrenildi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:3904.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more