Reklamsız Sözcü

Komünist başkan bırakıyor!

Mehmet Maçoğlu: Mahalle baskısı çok fazla. Onun için bir sonraki dönem yoldaşlar ne diyor bilmiyorum ama onlardan rica edeceğim, beni koymayın diyeceğim.

android-time 11:41 7 Aralık 2015
Komünist başkan bırakıyor!
Mehmet Maçoğlu: Mahalle baskısı çok fazla. Onun için bir sonraki dönem yoldaşlar ne diyor bilmiyorum ama onlardan rica edeceğim, beni koymayın diyeceğim.

Türkiye’nin tek komünist belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu 2019 seçimlerinde aday olmak istemediğini söyledi. Maçoğlu “Özgürlüğüm baskılandı, mahalle baskısı çok fazla. Onun için bir sonraki dönem yoldaşlar ne diyor bilmiyorum ama onlardan rica edeceğim ne olur beni koymayın diyeceğim” dedi.

FOTO:DHA

Tunceli’nin Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Türkiye Komünist Parti’li (TKP) Fatih Mehmet Maçoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşiye katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ilçelerinde organik üretim yaptıklarını, bunu önümüzdeki yıllarda da sürdüreceklerini söyledi.

Maçoğlu “Sosyalist siyaseti savunan, ya da kafasındakini, düşündüğünü kuramsal açıdan sokakta yansıtmaya çalışan bir belediye başkanı ya da halk meclisinin altında çalışan bir belediyenin memuru olmak gerçekten de çok büyük mutluluk verici. Bugün onlarca yıldır komünizme ya da sosyalizme öcü olarak bakanlar, ya da öyle inandıranlılar açık, kapalı, düşüncesi sağ ya da herhangi bir yerde kendisini ifade edenler Ovacık ile ilgili bir konuşma olduğunda ya da bir görüşme olduğunda yüzü gülmeye başlıyor. Demek ki sol sosyalist siyaset cephesi güçleniyor. Biz politik bir halk örgütlüğü için uğraşıyoruz. Bunu yaparken programımız dahilinde bu halkın kendisini üretimden yönetime koyduğu bir yerel yönetim, devrimci yerel yönetim programını örgütlüyoruz. Söz, yetki, karar halka programını örgütlemeye çalışıyoruz. Sıkıntılarla beraber geldiğimiz aşama iyi.” dedi.

“MAHALLE BASKISI VAR…”

Konuşmasının ardından öğrenciler Başkan Maçoğlu’na çeşitli sorular yöneltti. Maçoğlu tek tek aldığı sorulara toplu olarak yanıt vererek şunları söyledi: “Bu yıl Ovacık’ta 11 ailenin saman ihtiyacını karşıladık, 78 öğrenciye burs verebilecek duruma geldik. Ben bir programı önemsiyorum. Programın uygulanmasına inanan biriyim. Program neyse bu programı uygularız. Benim dışımda başka bir yoldaşım da gelse o programı uygular. Ben özgürlüğüme çok düşkün biriyim.  Ki özgürlüğüm baskılandı, mahalle baskısı çok fazla. Onun için bir sonraki dönem yoldaşlar ne diyor bilmiyorum ama onlardan rica edeceğim ne olur beni koymayın diyeceğim.” (DHA)

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more