Reklamsız Sözcü

Araç Borç Sorgulama Online İşlem Merkezi

Araç borç sorgulama yaparak araçların vergi ve trafik cezaları kontrol edilebilir. Sizler de araçlarınız için araç borç sorgulama yapabilirsiniz.

android-time 08:31 21 Aralık 2015
Araç Borç Sorgulama Online İşlem Merkezi
Araç borç sorgulama yaparak araçların vergi ve trafik cezaları kontrol edilebilir. Sizler de araçlarınız için araç borç sorgulama yapabilirsiniz.

GİB internet vergi dairesine giriş yapıldığında kişilerin araç borç sorgulama yapabilmesi için motorlu taşıtlar bölümüne girilmelidir. Aracsorgulama.net blog sitesinde yer alan araç borç sorgulama yazısında da aynı ekran üzerinden işlem yapılabileceği belirtilir. Kişilerin ilk defa sisteme giriş yaptığında aşağıda resimde görülen motorlu taşıtlar seçeneğini seçmesi gerekir.

GİB MOTORLU TAŞITLAR SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Resimde de görüldüğü üzere araç borç sorgulama yaparak vergi ve trafik cezası durumunu takip etmek isteyenlerin ilk olarak motorlu taşıtlar seçeneğini seçmesi gerekir.

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme

Motorlu taşıtlar seçeneği sonrasında açılan formun doldurulması ile birlikte kişilerin araç bilgilerini görmesi mümkün olur. Bu seçenekte kişiler motorlu taşıtlar vergisi için işlem yapabilir. Menüde yer alan motorlu taşıtlar vergisi seçeneğinin seçilmesi yeterli olur. Seçim yapılabilen ekran ise şöyledir;

Bu menüye tıklandığında kişilerin ilk olarak araç borç sorgulaması yapılır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Borcu Sorgulama

Araçsorgulama.net blogunda yayınlanmış araç vergi borcu sorgulama yazısında da belirtildiği üzere bu bölümde sadece borcu bulunan kişiler işlem yapabilir. Eğer kişilerin borcu bulunmuyorsa ekranda borcun bulunmadığına dair bir mesaj yayınlanır ve bu mesaj şöyledir;

Trafik Ceza Borcu Sorgulama

Araç borç sorgulama kapsamında yapılabilen diğer bir işlem ise trafik ceza borcu sorgulamadır. Trafik ceza borcu sorgulama için ise ikinci resimde motorlu taşıtlar vergisi yerine trafik cezası seçilmelidir. Bu ekranda da yine kişilerin varsa trafik cezaları yayınlanır. Trafik cezası yayınlanan erkânda ödeme yapılması için aynı zamanda kredi kartı ile ödeme butonu da açılır. Butona tıklanması ile borç ödeme ekranı açılır ve borçlar kolay bir şekilde ödenebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3523.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more