Reklamsız Sözcü

E Devlet Adli Sicil Sabıka Kaydı Sorgulama

E devlet sitesinde online olarak adli sicil sabıka kaydı sorgulama yapabilir ve resmi adli sicil sabıka kaydı belgesinin çıktısını alabilirsiniz.

android-time 08:46 21 Aralık 2015
E Devlet Adli Sicil Sabıka Kaydı Sorgulama
E devlet sitesinde online olarak adli sicil sabıka kaydı sorgulama yapabilir ve resmi adli sicil sabıka kaydı belgesinin çıktısını alabilirsiniz.

Kişilerin adli durumunun belgelendirildiği adli sicil sabıka kaydı için çevrimiçi olarak işlem yapılabilir. E devlet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde kişilerin güncel durumunu görüntüleyerek belge alması mümkün olduğundan sizler de e devlet adli sicil sabıka kaydı sorgulama yapabilirsiniz.

E-DEVLET ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Gib.gen.tr blog sitesindeki adli sicil kaydı sorgulama yazısında kişilerin e devlet üyeliği sonrasında işlem yapabileceği belirtilmektedir. Üyelik girişi yapan kişiler aşağıdaki hizmet seçimini yapması gerekir.

Resimde çerçeve ile işaretlenen adli sicil kaydı sorgulama seçeneğinin seçilmesi ile birlikte kişilerin hizmet kaydı ekranda görülür. Bu ekranda kişilerin seçim yapması sonrasında yeni bir ekran açılır. Bu ekran ise şöyledir;

Bu bölümde yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum seçeneği işaretlenerek devam et butonuna tıklanmalıdır. Sonrasında belgenin nereye verileceği, belgenin neden verileceği ve belgenin verileceği kurum adı gibi bilgilerin girileceği yeni bir ekran görülür. Bu ekran ise şöyledir;

Gib.gen.tr blog sitesinde yayınlanan “Adli Sicil Belge Doğrulama” yazısında da belirtildği üzere bu işlem de online olarak e devlet üzerinden yapılabilir. Kişiler alınan belgeleri yine e devlet üzerinden doğrulayabilir.

Adli Sicil Belge Doğrulama

E devlet üzerinden alınan belgeler için aynı zamanda doğrulama hizmeti de sunulur. Belgeler için yapılan doğrulama işlemlerinde tek bir uygulama kullanılır ve adli sicil belge doğrulama için de aynı hizmetten yararlanılmalıdır. İlgili doğrulama ekranı ise şöyledir;

Bu bölümde kişilerin belgenin en altında yer alan bilgileri kullanarak ekrana giriş yapması yeterlidir. Böylece belgenin doğruluğu konusunda kolay bir şekilde bilgi alınabilir. Belirtilen adımların takip edilmesi kişilerin sorunsuz bir şekilde belgeye ulaşmasını sağlar.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3123.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more