Reklamsız Sözcü

E Devlet Askerlik Yeri Ve Durum Belgesi Sorgulama

E devlet aracılığı ile askerlik yeri ve durum belgesi sorgulama yapılabilir. Kişiler ilgili hizmet işlemlerini adım adım nasıl yapılır haberimizde.

android-time 08:08 19 Aralık 2015
E Devlet Askerlik Yeri Ve Durum Belgesi Sorgulama
E devlet aracılığı ile askerlik yeri ve durum belgesi sorgulama yapılabilir. Kişiler ilgili hizmet işlemlerini adım adım nasıl yapılır haberimizde.

E devlet askerlik durum belgesi almak isteyenlerin ilk olarak e devlete giriş yapması gerekir. E devlet üyelik giriş sonrasında ise askerlik durum belgesi için ilk olarak aşağıda yer alan resimdeki gibi bir ekran görülür. Bu ekranda kişilerin e devlet girişi yapması için altta yer alan kutucu işaretlemesi gerekir.

E devlet girişi konusunda sorun yaşayanlar bu ekrana erişim sağlayamaz. Gib.gen.tr adlı blog sitesindeki e devlet girişi yazısında da belirtildiği üzere hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin üyelik giriş yapması zorunludur.

Üyelik giriş sonrasında hizmet ekranındaki alanın da işaretlenmesi ile birlikte ikinci ekrana geçiş sağlanır. Bu bölümde kişilerin kimlik bilgilerinin kontrol edilmesi istenir. Kişiler bu ekranda bilgileri kontrol ederek onay verdikten sonra alt kısımda yer alan yeni belge oluştur bölümüne tıklamalıdır. Böylece belge sistem tarafından oluşturularak kullanıma sunulur. Belgede kişilerin askerlik ile ilgili güncel durumu yer alır. Belge bilgisayara da indirilebilir. Belge örneği ise şöyledir;

E Devlet Hizmetleri İle Resmi Bilgileri Öğrenme

Sorgulama blogunda yer alan e devlet askerlik durumu sorgulama yazısında da geçtiği üzere bu tür sorgulamalar için tek doğru adres e devlet sitesidir. Bu açıdan sadece askerlik durum belgesi için değil, diğer işlemlerinizde de e devleti kullanabilir ve hizmetler aracılığı ile güncel bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik sunulan tüm hizmetler ücretsizdir. Bu açıdan bir bedel ödenmesine de gerek kalmadan, kurumlardan bağımsız olarak online bir şekilde işlem yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more