Reklamsız Sözcü

Emekli Maaşı Banka Değişikliği

SGK’dan emekli olan kişiler emekli maaşlarını çektikleri bankayı değiştirebilirler. İşte Emekli maaşı banka değişikliği ile ilgili detaylar...

android-time 11:36 22 Aralık 2015
Emekli Maaşı Banka Değişikliği
SGK’dan emekli olan kişiler emekli maaşlarını çektikleri bankayı değiştirebilirler. İşte Emekli maaşı banka değişikliği ile ilgili detaylar...

Kişilerin online olarak emekli maaşını başka bankadan almak için değişiklik talebinde bulunabilir. Emekli maaşı alan kişiler tarafından yapılabilen işlemlerde e devlet üzerinden işlem yapılmalıdır. E devlette SGK hizmetleri arasında yer alan emekli maaşı banka değişikliği hizmetinde 4A banka ve adres değişikliği gibi başlıklar kullanılır. Kişilerin e devlete giriş yaptıktan sonra sunulan hizmetleri seçmesi, emekli maaşı banka değişikliği için yeterlidir.

E-DEVLET SİTESİNDE SGK İŞLMLERİ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

4A Emekli Maaşı Banka Değişikliği

Emekli maaşı alan kişiler aynı zamanda emekli maaşı banka değişikliği yaparak başka bankayı kullanabilirler. Kişiler e devlette yer alan 4A emekli maaşı ve adres değişikliği hizmetinden yararlanabilir. İlgili seçim için aşağıdaki resimden yardım alabilirsiniz.

Resimde görülen seçim sonrasında kişilerin değişiklik yapılabilen form açılır. Bu formda seçim yapılarak kolay bir şekilde emekli maaşı banka değişikliği yapılabilir.

4B Emekli Maaşı Banka Değişikliği

4B emeklilikleri için de aynı işlemler yapılırken, e devlet üzerinden yapılması gereken seçim şöyledir;

E-sgk blog sayfasında yayınlanmış olan emekli maaşı banka değişikliği yazısında kişilerin maaş bilgisi öğrenmenin yanında banka değişikliği yapabileceği de ifade edilmektedir.

4C Emekli Maaşı Banka Değişikliği

4C, memurların sigorta türüdür ve memurlar da emeli olduktan sonra emekli maaşı alır. Alınan maaşın değiştirilmesinde yine 4C için özel olarak hazırlanan uygulama kullanılır. Bu konuda yardımcı olması amacıyla aşağıda yer alan resimdeki hizmet seçilmelidir. Bu hizmetin seçilmesi sonrasında yine ekranda yer alan form kullanılmalıdır. Böylece isteğe göre banka değişiklikleri kolay bir şekilde yapılabilir. Değişiklikler alınan ilk emekli maaşında geçerli olmaktadır.

SGK 4C Maaş Sorgulama

SGK maaş sorgulama işlemleri için internet üzerinden yapacağınız birkaç adımlı işlemler yeterli olacaktır. Esgm bilgi blogunda anlatıldığı gibi SGK maaş sorgulama için resmi “uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/” bağlantısına giriş yapmanız, giriş ekranındaki bilgileri doldurmanız yeterlidir. Ardından menüde bulunan emekli menüsüne tıklayarak emekli maaş sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sistem üzerinden yapacağınız seçimlerin ardından sistem tarafından emekli maaş durumunuz görüntülenecek ve maaşınızda yapılan çeşitli kesitler tarafınıza iletilecektir.

Böylece tüm emekli vatandaşlar internet üzerinden yapacakları emekli maaş sorgulama işlemi ile birlikte maaşları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmektedir. Emekli maaşları ile ilgili emekli maaş sorgulama hizmeti bu bakımdan büyük yarar sağlamaktadır. Her kesinti için her ay sonunda Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek döküm almanıza gerek kalmadan internet üzerinden istediğiniz bilgile-re ulaşabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 08:4028.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more