Reklamsız Sözcü

GSS Gelir Testi İşlemleri Detayları

GSS gelir testi işlemleri, sigortaya dahil edilen kişiler tarafından yapılmalıdır. GSS gelir testi işlemleri, prim borçları, gelir tespiti detayları burada.

android-time 11:36 16 Aralık 2015
GSS Gelir Testi İşlemleri Detayları
GSS gelir testi işlemleri, sigortaya dahil edilen kişiler tarafından yapılmalıdır. GSS gelir testi işlemleri, prim borçları, gelir tespiti detayları burada.

GSS'de her ay için prim ödemesi yapılması gerekir. Fakat GSS'de gelir seviyesine göre bir prim sistemi getirildiğinden dolayı kişilerin ilk olarak GSS gelir testi işlemlerini yapması gerekmektedir. GSS gelir testi işlemleri için bölgedeki Kaymakamlıklara başvurulmalıdır. Kurumun ilgili birimi tarafından yapılan GSS gelir testi işlemlerinde kişilere çeşitli sorular sorulmaktadır. Mülakat sonrasında ise kişilerin GSS gelir testi işlemleri sonuçlandırılarak, ilgili sonuçlar GSS'ye aktarılmaktadır. Böylece kişilerin prim borçlanması yeni gelir seviyesine göre yapılır. Buna bağlı olarak daha sonraki dönemlerde belirlenen prim miktarlarını kontrol etmek için, esgm-sgk.com blog sitesininin hazırladığı GSS borç sorgulama haberinden yardım alabilirsiniz.

GSS gelir testi işlemlerinin sonuçlarını öğrenmek isteyenler ise e devlet üzerinden sorgulama yapabilir. E devlet sisteminde yer alan gelir testi sonucu sorgulama aracılığı ile GSS gelir testi işlemleri tamamlanabilir. Sorgulama ekranına girildiğinde ilk olarak aşağıdaki ekran kişileri karşılar.

E Devlete Giriş İçin Tıklayın

Bu ekranda kişilerin GSS gelir testi işlemleri için giriş yapması istenir. Giriş sonrasında ise GSS gelir testi işlemleri için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi detaylı bir tablo yayınlanır. Tablo sayesinde kişilerin hangi gelir seviyesinde olduğu, GSS gelir testi işlemlerinin hangi birim tarafından yapıldığı, ilgili birimin telefon numarası ve adresi gibi tüm detaylar yer alır. Böylece kişiler kolay bir şekilde gelir testi ile ilgili durumunu takip edebilir.

Mevcut Ödeme Durumu

Kişilerin gelir testine girmeden önce en üst seviyeden prim borçlanması yapılır. Gelir testi konusunda herhangi bir bilgisi olmayan ve prim ödemelerini hangi gelir seviyesinden yaptığını öğrenmek isteyen kişiler ise GSS sorgulama yapabilir. İlgili sorgulama sonrasında bakılması gereken ekran şöyledir;

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:1616.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more