Reklamsız Sözcü

HGS Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

HGS bakiye sorgulama için kişilerin resmi siteyi ziyaret etmesi gerekir. Üyelik girişi ile abonelik bilgileri üzerinden HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır?

android-time 08:22 23 Aralık 2015
HGS Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
HGS bakiye sorgulama için kişilerin resmi siteyi ziyaret etmesi gerekir. Üyelik girişi ile abonelik bilgileri üzerinden HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır?

Kişiler hızlı geçiş sisteminde (HGS) bakiye sorunu olmadan geçiş yapması adına yeterli bakiyeye sahip olması gerekir. Bu nedenle de bakiyenin takip edilmesi gerekir. HGS bakiye sorgulama abonelik girişi sonrasında yapılabildiğinden dolayı kişilerin ilk olarak sisteme giriş yapması gerekir. HGS gen tr sitesindeki HGS müşteri hizmetleri yazısında üyelik işlemlerinin online ve kolay bir şekilde yapılabileceği belirtilir. Üye girişi için resimdeki ekranda seçimler yapılmalıdır.

Sadece aboneliği bulunan kişiler ilgili giriş hizmetinden yararlanabilir. Eğer kişilerin aboneliği bulunmuyorsa sistem tarafından hata mesajı yayınlanır ve bu hata mesajı şöyledir;

Aboneliği bulunan kişiler ise aşağıda resimde görüldüğü gibi abonelik detaylarına erişim sağlar. Bu bölümde abonelikte ne kadarlık bir bakiyenin bulunduğu ve aynı zamanda abonelik ile ilgili detaylar görüntülenebilir. Bu sayede kişiler istediği zaman aboneliğinde ne kadarlık bir geçiş bakiyesinin oluğu görebilir. HGS blogunda yer alan HGS bakiye sorgulama yazısında verilen PTT müşteri bağlantısı üzerinden bakiye kontrolünün yanı sıra diğer geçiş ihlali sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. HGS bakiye ödeme yapmak ve aboneliğine bakiye yüklemek isteyen kişilerin PTT AVM sitesini kullanması gerekir. Fakat ilgili bakiye yükleme ekranı sadece PTT'den alınan aboneliklerde geçerlidir. Eğer kişiler PTT'den bir abonelik almamışsa PTT aracılığı ile yükleme yapamaz.

PTT dışındaki abonelikler için kişilerin bankaların online ödeme kanallarını kullanması gerekir. Böylece kolay bir şekilde sunulan ödeme yöntemleri ile birlikte sorgulama yapan kişiler gerekli gördükleri takdirde online olarak bakiyelerine limit aktarabilir. HGS bakiye sorgulama işlemlerinde kişiler e devlet üzerinden sunulan hesap bilgileri sorgulama hizmetinden de yararlanılabilir. Kişiler online olarak tüm detaylarını görebileceği e devlet hizmetinden de üyelik girişi yaptıktan sonra yararlanabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more