Reklamsız Sözcü

MEBBİS Personel İşlem Modülleri

MEB tarafından oluşturulan MEBBİS personel işlem modülleri personellere yönelik işlemlerin de online olarak yapılabilmesini sağlar.

android-time 08:26 27 Aralık 2015
MEBBİS Personel İşlem Modülleri
MEB tarafından oluşturulan MEBBİS personel işlem modülleri personellere yönelik işlemlerin de online olarak yapılabilmesini sağlar.

MEBBİS personel işlem modülleri için açılan özel sayfa aracılığı ile kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilir. MEBBİS personel işlem modülleri sayfasına giriş yapıldığında mevcut durumda kullanılabilir tüm modüller hakkında detaylı bilgi alınabilir. Mebbis.org blog sitesinde yer alan MEBBİS giriş yazısında belirtildiği gibi kişiler sayfaya giriş yaptıktan sonra yararlanmak istediği hizmeti seçmesi yeterlidir. İlgili sayfa şöyledir:

MEBBİS GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Resimde görüldüğü gibi giriş yaptıktan sonra kişilerin işlemlerini yürütebilmesi için sol tarafta yer alan menü üzerinden seçim yapması yeterlidir. Personel işlemleri bölümüne tıklandığında resimde görülen yan menü açılır ve bu menüden yapıla seçimlere göre parça sayfalarına erişim sağlanır.

E-Personel Modülü

Mebbis blog sitesindeki mebbis personel modülü yazısında belirtildiği gibi personeller de online olarak sistem üzerinde işlem yapmaktadır. Personellerin işlemlerini, özlük hakları gibi yasal durumları e personel modülü aracılığı ile takip edilebilir. Personel modülü için sitede yer alan tanıtım şöyledir:

Başvuru Modülü

Aynı zamanda öğretmenler de Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir çalışan olduğu için başvuru modülü gibi modüller kullanılarak kişiler kolay bir şekilde bilgi sağlayabilir. Sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğu gibi kişiler istediği zaman hizmet sayfaları üzerinden bilgi sağlayabilir.

Üstelik farklı mobil uygulamalar da kullanıma sunulduğundan dolayı kişilerin yapacağı işlemlerde mobil uygulamaları da kullanması mümkündür. Fakat her modül ve uygulamanın mobil versiyonu olmadığından dolayı bu konuda yine MEBBİS sisteminden yararlanılması gerekir. MEBBİS personel işlem modülleri için detaylı bilgi almak oldukça kolaydır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 08:4628.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more