Reklamsız Sözcü

ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı (LYS Yerleştirme Sonuçları)

ÖSYM Üniversite yerleştirme sonuçlarını resmi sitesinden açıkladı. LYS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?

android-time 23:54 23 Temmuz 2015
ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı (LYS Yerleştirme Sonuçları)
ÖSYM Üniversite yerleştirme sonuçlarını resmi sitesinden açıkladı. LYS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?

ÖSYM, üniversite hayali ile heyecanla LYS sonuçlarını bekleyen öğrencilerin bekleyişine son verdi ve  üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. LYS yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin sitesinden kontol edilebilir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda yer alan bilgilere göre;

“Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 15 Mart 2015 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2015-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 23.50'den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2015-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Devlet üniversitelerinde isteyen öğrenciler için elektronik kayıtlar, 28 Temmuz-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.” denilmiştir.

Son güncelleme: android-time 10:2524.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more