Reklamsız Sözcü

PTT faresi yakalandı!

İstanbul'da 6 ayda, 17 ayrı PTT şubesini soyan Kemal D., son girişiminde yakalandı. Soygun anları güvenlik kameralarına da yansıdı.

android-time 12:31 18 Aralık 2015
PTT faresi yakalandı!
İstanbul'da 6 ayda, 17 ayrı PTT şubesini soyan Kemal D., son girişiminde yakalandı. Soygun anları güvenlik kameralarına da yansıdı.

Habip ATAM/İSTANBUL

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde meydana gelen PTT soygunları, İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Gasp Büro Amirliği soygunların aydınlatılması için “özel ekip” kurdu. Yapılan çalışmalarda son 6 ayda çeşitli ilçelerde gerçekleşen 14 ayrı soygunun aynı kişi tarafından gerçekleştiği anlaşıldı. Güvenlik kamera görüntülerinden şüphelinin eşkali belirlendi. “Özel ekip” soyguncunun  Kemal D., olduğunu tespit etti. Kemal D.’nin yakalanması için çalışmalar yoğunlaştırıldı.Şüphelinin  eşkal bilgisi tüm ilçe ekiplerine de verildi. Sultangazi’de görülen Kemal D., bir PTT şubesinden daha soygun yapmak isterken yakalandı. Kemal D., Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Şüphelinin Emniyet’teki sorgusunda Antalya’da seyyar satıcılık yaptığını, iflas ettiği için İstanbul’a geldiğini söylediği öğrenildi. Bugüne kadar gerçekleştirdiği 17 soygunda 165 bin lira haksız kazanç edinen şüpheli, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

KAMERALARA YANSIDI

Yüzü maskeli şüphelinin PTT şubesinden soygun yaptığı anlar güvenlik kameralarına da yansıdı. O anlarda şüphelinin dışarıya çıkmak isteyen bir kadını engellediği görülüyor. Kasiyere tabanca doğrultan şüphelinin, paraları alarak kaçma anı da kameralara yansıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more