Reklamsız Sözcü

Zonguldak’ta fıkra gibi kaza!

Zonguldak'ta park halinde duran otomobil, freninin boşalması sonucu uçurumdan devrilerek başka bir aracın üzerine düştü.

android-time 17:57 19 Aralık 2015
Zonguldak’ta fıkra gibi kaza!
Zonguldak'ta park halinde duran otomobil, freninin boşalması sonucu uçurumdan devrilerek başka bir aracın üzerine düştü.

 

Zonguldak'ta, park halindeki otomobil, freninin boşalması sonucu uçurumdan devrilerek başka bir otomobilin üzerine düştü. Kaza sırasında her iki otomobilde de kimse bulunmaması nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Foto: CİHAN Olay esnasında bölgede kimsenin bulunmaması olası bir faciayı engelledi.

Termik santralde işçi olarak çalışan Semih Abay (32), soğuk algınlığı şikayetiyle 67 ZC 630 plakalı otomobiliyle Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne gitti. Abay, otomobilini hastane yakınındaki Huzur sokak üzerine park ederek hastanede tedavi olmaya başladı. Bu sırada park halindeki otomobil, kendi kendine hareket ederek istinat duvarından apartmanın önünde park halindeki başka bir aracın üzerine devrildi.

İddiaya göre Abay'ın otomobili, freni boşalarak hareket etmeye başladı. Yaklaşık 10 metre yokuş aşağı hızlanan otomobil, 5 metre yükseklikten apartmanın önünde park halinde bulunan Kaya Yavuz (58)'a ait 67 DL 943 plakalı otomobilin üzerine düştü. İki otomobil de hurda yığınına döndü. Olay sırasında araçlarda herhangi kimse bulunmaması olası faciayı önledi.

Kaya Yavuz, “Arabam evimin önünde park halindeydi. Geldi üzerine konuverdi. El freni çekilmemiş herhalde. Araba kayınca üstten benim arabanın üzerine devrildi. Hasar büyük.” dedi.

Diğer araç sürücüsü Semih Abay ise otomobilinin el freninin çekili olduğunu belirterek, “Araç park halindeydi. Hastaneye gelmiştim. Döndüm baktım, diğer aracın üstüne devrilmişti. El freni boşalmış. Ben farkında değildim. Can kaybı olmaması, en büyük tesellim. Aracım park halindeyken istinat duvarından aşağıya düştü. Belediye istinat duvarını yüksek tutsaydı bu olay olmazdı. Bundan sonra benzer hadiseler yaşanmaması için tedbir alınması gerekiyor.” diye konuştu.

CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more