Reklamsız Sözcü

Aziz Nesin’in 100. yaşı kutlandı

Aziz Nesin'in 100. yaşı, Nesin Vakfı yararına düzenlenen bağış gecesiyle kutlandı.

android-time 08:37 21 Aralık 2015
Aziz Nesin’in 100. yaşı kutlandı
Aziz Nesin'in 100. yaşı, Nesin Vakfı yararına düzenlenen bağış gecesiyle kutlandı.

Usta yazar ve düşünce insanı Aziz Nesin'in 100'üncü yaşı, Fazıl Say, Cihat Aşkın ve Enver Aysever'in özel performanslarıyla sahne aldığı bağış gecesinde kutlandı.

Geceye ev sahipliği yapan Ali Nesin, “Bu toprakların yetiştirdiği en sıradaşı karakterlerden birinin oğlu olmak kadar Aziz Nesin'in 100. yaşını dostlarıyla kutlamak da onur verici. Babam, iyi insan yetiştirme misyonunu Nesin Vakfı üzerinden gerçekleştirdi; bize de bu değerli mirası bıraktı. Vakfımızda insana saygıyı, sevgiyi ve barış dilini öğrenerek yetişen çocukların memleketimize hayırlı evlatlar olacaklarına ve hayatımızı iyilikle zenginleştireceklerine hiç kuşkum yok” dedi.

Nesin Vakfı Yönetmeni Süleyman Cihangiroğlu da, “Aziz Nesin tarafından kurulduğu 1973'ten bu yana, Nesin Vakfı'nın Çatalca'da barınma ve eğitim olanağı sunduğu yüzlerce çocuktan biriyim. Aziz Nesin'in ‘torun'larından biri, bugün 40'ı aşkın mutlu çocuğun ‘ağabeyi' olmaktan gurur duyuyorum. Bu gecede sanatçılarımızın ve konuklarımızın verdikleri değerli destek sayesinde, Aziz Nesin'in ‘benim en büyük eserim' sözüyle tanımladığı Nesin Vakfı'nı daha büyük bir güvenle geleceğe taşıyacağız” diye konuştu.

DAHA BÜYÜK BİR AİLE OLACAĞIZ

Yazarın 100'üncü yaşını 2015 yılı boyunca pek çok etkinlikle kutladıklarını, bu gecenin de bu etkinliklerin finali olduğunu belirten Cihangiroğlu, “Bu yıl Aziz Nesin'in 100. yaşına yakışır bir yıl oldu. Nesin Vakfı'nın tanınırlığına önemli katkılar sağlayarak kazandığımız hızla gelecek yıllarda daha büyük bir aile olacağız” dedi.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın ve usta kemancı Cihat Aşkın'ın özel bir dinletiyle sahne aldığı gecede, tiyatrocu ve yazar Enver Aysever de “Aykırı Kumpanya” oyunundan Aziz Nesin'e dair bölümleri konuklara sundu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more