Reklamsız Sözcü

Üzerinden Range Rover geçebilen kağıttan köprü yapıldı!

Range Rover’ın 45. Yılı şerefine aracın rahatlıkla geçebileceği kağıttan bir köprü yapıldı.

android-time 09:20 4 Aralık 2015
Üzerinden Range Rover geçebilen kağıttan köprü yapıldı!
Range Rover’ın 45. Yılı şerefine aracın rahatlıkla geçebileceği kağıttan bir köprü yapıldı.

İngiliz bir arazi aracı üretici firması olan Land Rover'ın lüks alt markası olan Range Rover'ın üretiminin 45. yılı şerefine İngiliz sanatçı Steve Messam ve Çinli bir şirketin ortak çalışması sonucu ağır arazi aracı olan Range Rover'ın geçebileceği bir köprü inşaa edildi.

Webtekno'da yer verilen habere göre İngiltere'de bulunan bir taş köprünün tasarımından ilham alınarak Messam tarafından üretilen ve tamamıyla kağıttan yapılan köprü binlerce kağıt tabakanın bir araya getirilip sıkıştırılmasıyla elde edilmiş. Land Rover firmasının bu etkinlik için Steve Messam'a herhangi bir destek veya yapıştırıcı kullanılmadan üretmesini istediği kağıt köprü öncelikle tahta iskelet üzerine inşaa edilerek sonradan bu iskeletlerin kaldırılması sonucunda Range Rover'ın Vogue SCV 6 model araç ile üzerinden geçilmesiyle başarılmış oldu.

Bu kağıttan köprünün üzerinden geçerken hızlı olmak yerine oldukça yavaş geçen ve tepe noktasında fotoğraf çekimi için bir süre bekleyen 2300kg ağırlığındaki araç Çin'in Suzhou kentinde yapılan testte başarılı bir şekilde kağıttan köprünün üzerinden geçmiş oldu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5708.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more