Reklamsız Sözcü

Facebook’a ‘Live Photos’ desteği

Facebook iOS uygulamasına Live Photos desteği ekleniyor

android-time 09:36 22 Aralık 2015
Facebook’a ‘Live Photos’ desteği
Facebook iOS uygulamasına Live Photos desteği ekleniyor

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcılarının artmasıyla popülerliği artan Live Photos, uygulama geliştiricilerin de dikkatini çekmeyi başardı. Artık Live Photos ile çektiğiniz gifleri Facebook’a yükleyebileceksiniz

 

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile çekilen Live Photos formatındaki fotoğraflara birkaç hafta önce Tumblr uygulaması destek vermeye başlamıştı. Şimdi de Facebook iOS uygulamasına Live Photos desteği ekledi. Ne var ki, bu destek sadece iOS kullanıcılarıyla sınırlı olduğu için, Live Photos fotoğraflar sadece Facebook'un iOS uygulamasında görüntülenebilir olacak. Android, masaüstü ve mobil web kullanıcıları ise dışarıda kalacaklar. iOS 9 ve üstü sürümle çalışan iOS cihazlarında Live Photos fotoğrafları görüntülenebilir olacak. Bu demek oluyor ki, iPhone 4s ve daha yeni cihaz sahipleri bunları görebilecekler.

Eğer deneme şansına erişmiş şanslı kullanıcılardansanız ve iPhone 6s sahibiyseniz Facebook’un yeni desteğini kullanabilirsiniz. Aslında bu işlem normal fotoğraf yükleme işlemi ile tıpa tıp aynı diyebiliriz. Sadece çok ufak bir fark var. Eğer yüklediğiniz fotoğrafta Live Photos hizmeti aktifse sağ altta “Canlı” yazan bir seçenek çıkıyor, eğer canlı seçeneğine dokunursanız fotoğraf hareketli olarak yükleniyor, dokunmazsanız klasik bir fotoğraf şeklinde yükleniyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:4322.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more