Reklamsız Sözcü

Başbakanlık başdanışmanından Cizre itirafları

Muhsin Kızılkaya: 3 sene boyunca mermi ve silah stoğu yapılmış.

android-time 13:31 13 Şubat 2016
Başbakanlık başdanışmanından Cizre itirafları
Muhsin Kızılkaya: 3 sene boyunca mermi ve silah stoğu yapılmış.

 Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanı Muhsin Kızılkaya, Şırnak Cizre’deki çatışmalara ilişkin canlı yayında çarpıcı itiraflarda bulundu. Kızılkaya PKK’nın çözüm süreci boyunca bölgeye silah yığınağı yaptığını söyledi.

Dün gece CNN Türk’te Akif Beki’nin Baştan Sona programına konuk olan Muhsin Kızılkaya Güneydoğu’da yaşananlara ilişkin çarpıcı bir itirafta bulundu.

Akif Beki’nin “Cizre’de roketatarlarla güvenlik güçlerine saldırılar oldu. Binlerce on binlerce mermi yakıldı. Bu işin lojistiği nasıl oldu nasıl yapıldı. Sadece tünellerden yapılabilir mi ya da o nitelikte o işlevsellikte tüneller var mı bu sorunun cevabı sizde var mı?” sorusuna yanıt veren Kızılkaya ilk önce “Hayır yani ben işin o teknik tarafını bilmiyorum” dedi sonra da şöyle konuştu:

“Ama şöyle bir şey de var bazı yerlerde güvenlik görevlilerinin mermisi bitiyor onların ki bitmiyor. Böyle bir tarafı da var. Demek ki 3 sene boyunca mermi ve silah stoğu yapılmış.”

FOTO:DHA – Cizre’de yaklaşık 2 ay süren operasyonlarda 23 güvenlik görevlisi şehit oldu.

23 ŞEHİT VERDİK!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 14 Aralık 2015’te başlatılan ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti tarafından yönetilen “Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu” önceki gün sona ermişti. Yaklaşık 2 ay süren süren operasyonlarda 600’ü aşkın teröristin öldürülmüş, teröristlerin saldırıları sonucu 13’ü asker, 10’u polis 23 güvenlik görevlisi de şehit olmuştu.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more