Reklamsız Sözcü

Sivas Haberi: Engelli genç, videoyla başkandan kömür istedi

Engelli genç, videoyla başkandan kömür istedi

android-time 14:37 1 Şubat 2017
Engelli genç, videoyla başkandan kömür istedi
Engelli genç, videoyla başkandan kömür istedi

SİVAS'ta 16 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli Ahmet Koç, kışlık kömürlerinin bittiğini ve ailesinin maddi olarak zorlandığını belirten bir video çekerek Belediye Başkanı Sami Aydın'dan kömür istedi. Engelli gencin cep telefonuyla yaptığı yardım çağrısına onun gibi video ile cevap veren Başkan Aydın, evlerine 20 torba kömür gönderdi.
İstiklal Mahallesi'nde oturan Murat-Hatice Koç çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan doğuştan zihinsel ve bedensel engelli Ahmet Koç, annesinden kışlık kömürlerinin bittiğini öğrendi. Özel bir işletmede asgari ücretle çalışan babasının maaşının yetmemesi nedeniyle kömür almakta zorlanacaklarını fark eden Ahmet, yardım istemeye karar verdi. Kardeşi Elif'in yardımıyla cep telefonundan bir video çeken Koç, "Ev çok soğuk. Vallaha başkanım başka bir şey istemiyorum. 20 torba kömür olursa yeter. Alamadık, pahalı" dedi. Engelli genç, çektiği bu videoyu ailesinden habersiz kentte yayın yapan Kanal 58 televizyonunun Facebook sayfasına gönderdi. Burada Koç'un videosunu izleyen ve engelli gence yine video ile cevap veren Başkan Aydın da, "Ahmet videonu izledim. Arkadaşlarıma da talimat verdim, sana yardımcı olacaklar" dedi. Bunun üzerine Ahmet'in evine belediyeden 20 torba kömür ve odun gönderildi. Aile kömürü kabul ederken, odunları ise kendilerinde var olduğunu belirterek başka ihtiyaç sahiplerine verilmesini istedi.
Çağrısına karşılık bulmaktan dolayı mutlu olan Ahmet Koç, "Bunu yapmak Facebook'tan aklıma geldi. Ev ısınmıyor dedim. Allah razı olsun başkandan o da gönderdi. Akşamları dua ediyorum başkana. Kömürümüzü de gönderdi, odunumuzu da gönderdi. Ama odunumuz var diye kabul etmedik" diye konuştu.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more