Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul Devlet Tiyatrosu yeni sezonu ‘Huzur’la açıyor
İstanbul Devlet Tiyatrosu yeni sezonu ‘Huzur’la açıyor
İstanbul Devlet Tiyatrosu, yeni sezonda perdesini tiyatro sanatçısı Kenan Isık'ın, yazar Ahmet Hamdi Tanpınar'ın aynı adlı romanından uyarladıgı 'Huzur' oyunuyla açıyor
Kültür Sanat 16 Kasım 2016 - 14:58

Üsküdar Tekel Stüdyo Sahnesi’nde 4 Ekim 2016’da prömiyer yapacak olan oyunun Yönetmeni Nurullah Tuncer. Oyunda, Nimet İyigün Nalbant, Selen Nur Sarıyar, Ozan Özcan, Burak Çağlar, Göze Şenol, Yusuf Can Sancaklı, Kıvanç Kürkçü, Necmettin Amaç, Gökhan Türkal, Burcu Bahar Aydın, Rana Büyükyılmaz, Tolga Kortunay, Damla Ece Dereli, Kubilay Karslıoğlu, Hakan Elmasoğlu ve Orkun Gülşen rol alıyor.

huru

Türkiye bu önemli festivale Ahmet Hamdi Tanpınar'ın aynı adlı romanından Kenan Işık tarafından oyunlaştırılan M. Nurullah Tuncer’in yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Huzur’ oyunuyla katıldı. Sergilenen oyunlar jüri tarafından izlenip En iyi oyun, En iyi gösteri, En iyi yönetmen, En iyi erkek oyuncu ve En iyi kadın oyuncu kategorilerinde ödüllendirildi. İstanbul Devlet Tiyatrosu bu ödüllerden ikisini kazanarak yine önemli bir başarıya imza attı. ‘Huzur’oyunu ile M. Nurullah Tuncer en iyi yönetmen ödülünü kazanırken, yine aynı oyunla Damla Ece Dereli de en iyi kadın oyuncu ödülünü kucakladı.

huzur2

OYUNUN KONUSU

İkinci Dünya Savaşının çıkmasına saatler kala Mümtaz, hasta yatağında yatmakta olan kuzeni İhsan'ın ilaçlarını yaptırmak üzere dışarı çıkar. İlaçların hazırlanmasını beklerken girdiği eskici dükkanında, geçirdiği son bir senenin olayları, bu olaylara etki eden tüm kişiler, hayatını şekillendiren her şey zihninde yeniden, aynı şiddetle canlanır. Mümtaz düşle gerçek arasında gidip gelirken aşkı, hayatı, ölümü yeniden sorgulamaya ve huzuru aramaya başlar…