Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Reza Zarrab eşi Ebru Gündeş’in yanında gözaltına alındı
Reza Zarrab eşi Ebru Gündeş’in yanında gözaltına alındı
Reza Zarrab'ın ABD'de tutuklanmasından sonra merak edilen bir konu da Ebru Gündeş'in nerede olduğuydu... Çiftin avukatlarından açıklama geldi.
Magazin 22 Mart 2016 - 09:53

Türkiye'de 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında tutuklanan, ancak daha sonra serbest bırakılan Reza Zarrab, ABD'nin Miami kentinde ABD'yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından tutuklandı. Savcılık Zarrab için 75 yıl hapis istedi. Reza Zarrab’ın tutuklandığı an yanında olan Ebru Gündeş, kızının olanlardan etkilenmemesi için Türkiye’ye döndü.

En çok merak edilen konulardan biri de Ebru Gündeş’in eşinin yanında olup olmadığıydı. Gündeş’in avukatı konuya açıklık getirdi. Hürriyet’in ulaştığı Ebru Gündeş’in avukatı Şeyda Yıldırım, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

KIZLARINI DİSNEYLAND’A GÖTÜRMÜŞLERDİ 

ABD'ye cumartesi günü gitti. Eşi ve kızı ile tatile gitmişlerdi. Kızlarını Disneyland’a götürmüşlerdi. Orada bir avukat grubumuz var. Rıza beyin yanındalar. Ben de birkaç gün içinde gideceğim. Ben, onlara bilgi sağlayıcı olarak gideceğim. Burada, anı anına trafiği takip ettim. Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada Miami'deler; süreci takip ediyorlar” dedi.

SORUŞTURMA VARMIŞ, BİLGİMİZ YOKTU 

Av. Yıldırım, iddianemede yer alan suçlamalara ilişkin ise “Onların hepsi ticari konular. Hepsi izah edilebilir konular. ABD'nin koyduğu ambargo ile ilgili. Kendi koydukları ve kendi kaldırdıkları ambargoyu sorguluyor” şeklinde konuştu.

Av. Yıldırım, iddianemenin kısa sürede hazırlanmış olmasına ilişkin ise “Orada soruşturma varmış zaten. Bizim haberimiz yoktu. Rıza Bey'in de haberi yoktu” şeklinde konuştu.

Öte yandan Ebru Gündeş’in Instagram hesabından son olarak dün Aşık Veysel için “Büyük Usta’yı saygı ve rahmetle anıyoruz…” mesajı paylaşıldı. Bu mesajların sosyal medya ekibi tarafından paylaşıldığı öğrenildi.

EBRU GÜNDEŞ KARARINI VERDİ 

Eşinin tutuklanmasıyla büyük bir şok yaşayan Ebru Gündeş, bugün İstanbul’a dönüyor. Anaokuluna giden kızının olaylardan daha fazla etkilenmemesi için İstanbul’a dönüş kararı olan ünlü sanatçı, bugün yola çıktı.

 

Son güncelleme: 16:28 - 22.03.2016