Sözcü Plus Giriş

Beyaz TV’deki Basın Kulisi Özel programında Ferda Yıldırım’ın konuğu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gezi Parkı olaylarını değerlendirdi.

“POLİSİ BİLEREK TAHRİK EDİYORLAR”

Canlı yayında ekrana bir fotoğraf koyan Melih Gökçek şoke eden bir yorumda bulundu. Fotoğrafta, bir direnişçi elindeki kitabı polislerin karşısında okuyor. Polisler de sabit bir şekilde herhangi bir müdahalede bulunmadan bekliyorlar. Twitter’da sürekli olarak Gezi Parkı direnişi hakkında provokasyon yapan Melih Gökçek’in bu fotoğraf için yorumu şu oldu: “Polisin karşısında kitap okuyup tahrik ediyorlar.” Yani polisler karşısındaki insan kitap okuyunca tahrik oluyor ve halka karşı saldırıya geçiyorlar.

“ETHEM PROVOKATÖRLERİN KAFASINA ATTIĞI TAŞTAN DOLAYI VEFAT ETTİ”

Bugün hayatını kaybeden Ethem Sarısülük hakkında da konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ethem Sarısülük’ün provokatörlerin kafasına attığı taş sonucu vefat ettiğini söyledi. Ethem Sarısülük’ün polis kurşunuyla öldüğü iddialarının provokasyon olduğunu iddia eden Melih Gökçek, Sarısülük’ün yayımlanan video görüntülerine rağmen polis kurşunu ile vurulmadığını iddia etti.

“BİRA FİRMALARI BEDAVA BİRA DAĞITIYOR”

Melih Gökçek, iki bira üreticisi firmasının Ankara Kuğulu Park’ta bedava bira dağıttıklarını iddia ederek üreticileri de zan altında bıraktı. Bunların yapılma sebebi olarak içki düzenlemesini işaret eden Gökçek, bir başka skandal iddiaya daha imza attı.

“HER ŞEYİN SEBEBİ SOROS VE TESEV”

Melih Gökçek, Gezi Parkı olayların başlamasının altında Soros’un olduğunu, Soros’un Türkiye’deki en önemli kolunun TESEV olduğunu söyledi. TESEV’in 183 nolu üyesinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade eden Melih Gökçek, Gezi Parkı eylemlerinin Soros’un işi olduğunu söyledi. Gökçek, programın ilerleyen bölümlerinde CHP’nin kapatılmasını dahi istedi.

POLİSE ÇİLEK VERENLER PROVOKATÖR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in akıl almaz iddiaları arasında polise çilek ikram eden direnişçiler de vardı. Halkın, polise çilek vermesinin altında yatan gerçek sebebin, polisi kendi saflarına çekerek hükümetin gücünü zayıflatmak olduğunu ifade eden Gökçek, Taksim Meydanı’nda piyano resitali veren sanatçının da aynı sebeple getirildiğini ileri sürdü. Gökçek’e göre böyle bir sanatçının parasının verilmeden getirilmesi imkansız. “Kuyuklu piyanoyu nasıl getirdiler oraya?” diyen Gökçek, halay çekenlerin de planın parçası olduğunu ileri sürdü.

NAZLIAKA SOROS’UN PLANI

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Aylin Nazlıaka’nın İçişleri Bakanı Muammer Güler’e Meclis’te çiçek vermesinin de tesadüf olmadığını ileri süren Melih Gökçek, bunların hepsinin Soros’un oyunu olduğunu iddia etti.

ZAFER YUMRUĞU SAÇMALIĞI

Gökçek’e göre 2000’de Sırp Lider Slobodan Miloseviç’in devrilmesiyle başlayan süreçte kullanılan ‘yumruk’ sembolünün mimarı o dönem Sırbistan’da kurulan ‘Otpor’un işareti. Otpor, Sırbistan’ın ardından başka ülkelerde de devrim için harekete geçti. Gezi Parkı olaylarında yumruk işareti yapanlar, yumruk sembolü bulunan pankartlar Otpor’un üyeleri.

Ancak Gökçek’in unuttuğu/bilmediği bazı şeyler var. Yumruk, tüm devrimlerde sembol olarak kullanılmıştır. Yumruk sembolünün Otpor’un işi olduğu iddiasını da tarihe ‘Kanlı 1 Mayıs’ olarak geçen 1 Mayıs 1977 olaylarındaki fotoğraflar zaten yalanlıyor. Yani yumruk sembolünün geçmişi Otpor’dan da Sırbistan’dan da çok daha eskiye dayanıyor.

“ALLAH LÜTFETTİ”
Canlı yayında gösterdiği tüm videoların zaman içerisinde hazırlandığını ifade eden Gökçek, “Allah lütfetti de bunları internette bulduk” dedi. Gökçek, bu videoların kendi iddiasına göre dünyada çok büyük güç olan Soros ve Otpor’a rağmen Youtube’da yer aldığını kaydetti.

NE İŞİN VAR GEZİ PARKI’NDA?

Yaşanan olaylarda kendisini en çok üzen şeyin sanatçıların ön saflarda olması olduğunu ifade eden Gökçek, “Senin ne işin var eylemde?” diyerek sanatçılara seslendi.

Mİ MİNÖR

Yeni Şafak gazetesinin tüm kesimlerden tepki gören ve sanatçı Mehmet Ali Alabora’nın Mi Minör isimli tiyatro oyununun tüm masraflarının yurtdışı kaynaklığı olduğunu ve bunların hiçbirinin tesadüf olamayacağını iddia etti. Gökçek, bu hareketiyle daha önce Yeni Şafak tarafından hedef gösterilen sanatçı Mehmet Ali Alabora’yı tekrar hedef gösterdi.

Son güncelleme: 01:31 15.06.2013
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more