Sözcü Plus Giriş

Dirk Rossmann: Erdoğan’la ilgili konuşursam Türkiye’ye giremem

Almanya'nın ünlü kişisel bakım ve perakende marketleri zinciri Rossmann’ın sahibi olan 72 yaşındaki Alman iş insanı Dirk Rossmann, Alman ikinci kanalı ZDF'ye konuk oldu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk çalışanlarıyla ilgili konuştu. Erdoğan ile ilgili görüşlerini açıkça söylememesi konusunda ailesinden ve Türk çalışanlarından uyarı aldığını belirten Rossmann, "Eğer düşündüklerimi açık bir şekilde söylersem, Türkiye’ye giremem" ifadelerini kullandı.

Ali GÜLEN
23:00 -
Dirk Rossmann: Erdoğan’la ilgili konuşursam Türkiye’ye giremem

ZDF'de, moderatör Markus Lanz'ın, bir süre önce yayınlanan biyografisi ile ilgili sorularını yanıtlayan Rossmann, yüksek bir eğitim almamasına rağmen başarısının sırlarını anlattı. Saçlarını erken döktüğünü ve çok işi olduğu için kızlarla da pek fazla ilgilenemediğini söyledi. Siyasi görüşü hakkında fazla açık vermeyeceğini ifade eden Rossman, konu Erdoğan'a gelince, bu konuda konuşmamakta tembihli olduğunu vurguladı.

İLGİLİ HABERBahçeli'den Erdoğan'a: O beş ismi Türkiye'ye getirinBahçeli'den Erdoğan'a: O beş ismi Türkiye'ye getirin

“KONUŞURSAM, DURAMAM…”

Sunucunun, ‘Türkiye'de bin 700 ile 2 bin arasında çalışanınız var. Neden bu konuda geri durmayı tercih ediyorsunuz?’ sorusuna Rossmann, “Şimdi konuşursam, kendimi tutamam. Herkes biliyor ki, görüşlerimi açıkça söylersem Türkiye'ye gitmemem gerekir. Ve oradaki çalışanlarımızla karşılıklı sorumluluklarımız var“ cevabını verdi.

rossmann1

“ÇALIŞANLARIN GİYİM TARZINA KARIŞMAM”

Mağazalarında çalışanların giyim tarzına, türban takıp takmamasına değil, güler yüzlü olmasına dikkat ettiklerini belirten Rossmann, ancak birinin peçe ve kara çarşafla gelmesi halinde, ona “Bu gerçekten böyle olmak zorunda mı?” diye soracağını belirtti.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan: Gelin yerel para kullanalımCumhurbaşkanı Erdoğan: Gelin yerel para kullanalım

Yılda 9 milyar Euro ciro yapan Rossmann'ın mağazalarında 96 ülkeden 55 bin kişi çalışıyor. Almanya'da 3 bin 770 mağazası bulunan Rossmann'ın bunun dışında en fazla mağazası Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve diğer Avrupa ülkelerinde bulunuyor.

İstanbul Seçim Sonuçları ->

Son güncelleme: android-time 11:00 11.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more