Sözcü Plus Giriş

Nepal’de yolcu uçağı düştü!

Onlarca yolcusu bulunan bir yolcu uçağı, Nepal'in Kathmandu Havalimanı'na iniş sırasında düştü. Resmi makamlar ilk belirlemelere göre uçakta bulunan 67 kişiden 50'sinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

12:23 -
Nepal’de yolcu uçağı düştü!

Bangladeş’e ait US-Bangla Havayolları’na ait bir uçak düştü. Tribhuvan Uluslarrası Havaalanı’nda (TIA) iniş sırasında yaşanan kaza sonrasında ağır duman görülürken, görgü tanıkları kazada yaralı ve ölü olabileceğinden endişe ettiklerini açıkladı.

fotograff

Olay yerine çok sayıda asker ve kurtarma ekipleri gelirken TIA sözcüsü Prem Nath Thakur, uçağın iniş sırasında pistten çıkarken yakınlardaki bir futbol sahasına girdiğini duyurdu.

YETKİLİLERDEN İLK AÇIKLAMA

Kazayla ilgili olarak ilk resmi açıklama geldi. Havalimanı yetkilileri, düşen uçakta 67 yolcu bulunduğunu ve bu yolculardan 17’sinin kurtarıldığını duyurdu. Yetkililer 50 yolcunun hayatını kaybettiğini duyurdu.

ucak-reuters
Kathmandu Post adlı yerel haber kuruluşu Bangladeş’ten kalktığı belirtilen uçağın iniş sırasında pistten çıktığını ve havalimanının doğu kısmındaki bir futbol sahasına düşerek alev aldığını duyurdu.

Kaza yapan yolcu uçağının çift pervaneli bir ‘Bombardier Dash 8’ tipi yolcu uçağı olduğu da belirtildi.

Son güncelleme: 09:07 14.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more