Yunanistan’daki yangın kahretti! Dram üstüne dram…

Yunanistan'da 80 kişinin hayatını kaybettiği yangından korkunç detaylar gelmeye başladı... Atina'nın yakınlarında farklı noktalarda başlayan yangınlarda ölü sayısı artarken, İngiltere'den balayına giden Zoe Holohan ve Brian O'Callaghan-Westropp çiftini alevler ayırdı.

Yunanistan’daki yangın kahretti! Dram üstüne dram…

Yunanistan’daki korkunç yangının ardından arama kurtarma çalışmaları başladı. Ülkede 3 gün yas ilan edilirken başta Türkiye, İspanya ve Almanya olmak üzere birçok ülke yardımda bulunma çağrısı yaparken, bazı ülkeler ekipman ve personel sevk etti. 80 kişinin hayatını kaybettiği yüzlerce insanın yaralı olarak hastaneye sevk edildiği ve 2500 evin kül olduğu yangının altından arka arkaya dram çıktı.

Yangının ardından evlerde arama-kurtarma çalışmaları başladı.

Yangının ardından evlerde arama-kurtarma çalışmaları başladı.

Aralarında çocukların da olduğu çok sayıda insanın yaralandığı açıklandı. Yetkililer en az 187 kişinin yaralandığını ve bunların 23’ünün çocuk olduğu ifade edildi. Yetkililer kayıp sayısının henüz net olarak bilinmediğini açıklarken İngiliz basını bir dramı okuyucularına duyurdu. İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden Daily Mail, 79 kişinin hayatını kaybettiği olayda bir çiftin arasına da alevlerin girdiğini yazdı.

Yunanistan'dan yangın faciasının acı bilançosu artıyor İlginizi Çekebilir Yunanistan'dan yangın faciasının acı bilançosu artıyor

Gazetenin haberinde yeni evlenen Zoe Holohan ve Brian O’Callaghan – Westropp’un balayı için Mati kasabasına gittiği aktarılırken, çiftin korkunç yangını yaşadığı ifade edildi. İrlanda’da yaşayan çiftin geçen hafta perşembe günü evlendiği ve Yunanistan’ı tercih ettiği belirtildi. Independent gazetesinde çalışan Zoe ile insan kaynakları müdürü olarak çalışan Brian’ın yangından kaçarken birbirlerini kaybettiği ortaya çıktı. Hafif sıyrık ve yaralarla hastaneye kaldırılan Zoe’nin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Yangından kaçarken birbirlerini kaybeden Brian ve Zoe, İngiliz basınında gündem oldu. Zoe'nin sağlık durumunun iyi olduğu açıklanırken Brian'ın hayatta olup olmadığı bile bilinmiyor.

Yangından kaçarken birbirlerini kaybeden Brian ve Zoe, İngiliz basınında gündem oldu. Zoe’nin sağlık durumunun iyi olduğu açıklanırken Brian’ın hayatta olup olmadığı bile bilinmiyor.

Fakat yetkililer henüz Brian’ın bulunmadığını açıkladı. Yangın sırasında yaşanan arbedede gözden kaybolan Brian’ın hayatta olup olmadığına dair bir açıklama yapılmadı.

Reuters'ın servis ettiği fotoğraflarda ormanlık alanın son hali yürekleri dağladı.

Reuters’ın servis ettiği fotoğraflarda ormanlık alanın son hali yürekleri dağladı.

Öte yandan Polonya hükümeti tarafından Atina’da yaşanan trajediyle ilgili bir açıklama geldi. Leh yetkililer, yangında iki Polonya vatandaşının hayatını kaybettiğini açıkladı. Hayatını kaybeden kişilerin kimlikleri açıklanmazken bir anne-oğulun yangın sırasında öldüğü belirtildi. Yangından kaçarak plaja giden ve orada bir tekneye binen anne-oğulun teknenin devrilmesi sonrasında hayatını kaybettiği açıklandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...