Sözcü Plus Giriş

Dev şirket konkordato süresini 1 yıl daha uzattı

Keskinoğlu tavukçuluk konkordato süresini 1 yıl daha uzattı. Şirketten sozcu.com.tr'ye yapılan açıklamada "11 Haziran 2018 tarihinde ticari faaliyetlerimizi aralıksız devam ettirebilmek adına başvurduğumuz konkordato için şirketimize tanınan 5 aylık geçici mühlet, finansal tablolarımızın incelenmesinin ardından; Akhisar 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin takdiriyle, kesin süre olarak 12 ay daha uzatıldı." ifadeleri kullanıldı.

Derin GÖKÇE
10:15 -
Dev şirket konkordato süresini 1 yıl daha uzattı

Türkiye’nin köklü firmalarından Keskinoğlu konkordato süresini 1 yıl daha uzattı. Keskinoğlu Yönetim Kurulu’ndan sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada, “Bu sürede, devlet tarafından atanan komiser heyetinin yapacağı planlama doğrultusunda, alacaklılarımızla anlaşma yoluna giderek; geçtiğimiz 5 ay boyunca durdurulan ödemelerimizi yapmaya başlamayı hedefliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERBir devin zor günleri/2: Bir köy, 200 otomobil satıldıBir devin zor günleri/2: Bir köy, 200 otomobil satıldı

HIZLI AKSİYONA GEÇTİK

Yem ve ambalaj maliyetlerinin bu süre zarfından hep nakit karşılandığını belirten Keskinoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Keskinoğlu, “11 Haziran'daki konkordato ilanı sonrasında, üretimin devam edebilmesi için yem ham maddesinden ambalaj malzemesine kadar neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı peşin para ödeyerek karşıladık. Bu süreçte birçok stratejik karar alarak hızla aksiyona geçtik.”dedi.

fefefefeffe

Keskinoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Keskinoğlu

İlk 10 ayda 705 milyon TL ciro ve 32 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Fevzi Keskinoğlu, “Bugün itibariyle, yumurta üretiminde günlük 2,9 milyon adet, piliç eti üretiminde ise günlük 200 tonu aşan rakamları yakalamış durumdayız. 2019'da üretimimizi kademeli olarak  artıracağız. 2019'da yumurta üretimini günlük 3 milyon adedin piliç eti üretimini de günlük 350 tonun üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 13:24 12.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more