Sözcü Plus Giriş

Dokuz-Sekiz Müzik konkordato istedi

Ünlü yapım şirketi Dokuz-Sekiz Müzik konkordato için mahkemeye başvurdu. Şirket Koray Avcı ve Fettah Can gibi isimlerle çalışıyor.

Can MUMAY
14:24 -
Dokuz-Sekiz Müzik konkordato istedi

Portföyünde Cem Adrian, Fettah Can, Koray Avcı, Aydilge, Ferman Toprak, Emre Altuğ, Yasemin Mori, Murat Boz ve Soner Sarıkabadayı gibi isimler olan, yapımcı Dokuz Sekiz Müzik konkordato için mahkemeye başvurdu.

İstanbul 2. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yapılan konkordato başvurusuna göre Dokuz Sekiz Müzik Yapım Menajerlik Sanatsal Organizasyonlar Sanayi ve Ticaret Limited şirketiyle, firmanın patronu Ahmet Çelenk konkordato başvurusunda bulundu.

Mahkeme 2018/944 sayılı kararında yedi günlük süre içerisinde alacaklıların konkordatoya itiraz edebileceklerini bildirdi.

‘BORCUN İKİ KATI MAL VARLIĞIMIZ VAR’

Dokuz Sekiz Müzik’in Avukatı Ahmet Gürel firmanın sadece vade için konkordato ilan ettiğini dolar ile yapılacak olan bir ödemede sıkıntı çıktığını söyledi. Güler konkordato başvurusunun alacaklarda indirim talep etmediğini sadece vade için yapıldığını söyledi. Gürel sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Kötü durumda değiliz. Dolar bazında bir ödememiz vardı” dedi.

Döviz ile mülk satışının yasaklanmasının da kendilerini zora soktuğunu anlatan Gürel, “Borcun iki katı mal varlığı var. Bankalara borcumuz yok. Gelirler TL borçlar döviz olunca sıkıntılı bir dönem başladı” diye konuştu.

Son güncelleme: 17:14 23.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more