Sözcü Plus Giriş

Himmet Karadağ, Borsa İstanbul’daki görevinden ayrıldı

Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Halkbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevine başlaması nedeniyle, görevinden ayrıldığını duyurdu.

23:15 -
Himmet Karadağ, Borsa İstanbul’daki görevinden ayrıldı

Twitter’dan yaptığı açıklamada, Nisan 2016’dan beri yürüttüğü Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldığını bildiren Karadağ, şunları kaydetti:

“13.08.2018 tarihi itibariyle Halkbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevine başladım. Bu görevime daha fazla zaman ayırmak için, Nisan 2016 dan itibaren yürüttüğüm Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden bugün itibariyle ayrıldım.

Görevim süresince ve yeni görevimde destek ve güvenleri için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Hazine ve Maliye Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah ülkemizin geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.Tüm bu çetin süre boyunca desteklerini esirgemeyen Borsa İstanbul çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TOPLANTI 31 AĞUSTOS’TA

Bu arada, Borsa İstanbul AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, şirketin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 31 Ağustos 2018 tarihinde, saat 15.00'te gerçekleştirileceği bildirilmişti. AA

İLGİLİ HABERSon Dakika... Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım desteğiSon Dakika... Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım desteği
Son güncelleme: 08:52 16.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more