Sözcü Plus Giriş

Elektriğe zam geldi!

Doğalgazın ardından bir zam da elektriğe geldi. Bugünden geçerli olmak üzere elektriğe konutlarda yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18 zam yapıldı.

10:15 -
Elektriğe zam geldi!

Haftanın ilk gününe doğalgaz zammı haberi ile başlayan vatandaş bir şok da elektrik zammı ile yaşadı. Bloomberg HT’in haberine göre; elektrik fiyatlarına da bugünden geçerli olmak üzere zam geldi. Tarifede konutlarda yüzde 8; ticarethane ve sanayi tesislerinde yüzde 18 oranında fiyat artışı gerçekleşti.

ÜÇÜNCÜ ZAM

Ağustos ayında konuta yüzde 9 sanayiye yüzde 14, eylül ayında elektrik fiyatları konutta yüzde 9, sanayide ise yüzde 14 artırılmıştı. Bu yapılan artış üçüncü kez gerçekleşti. Normal şartlarda elektrik fiyatlarında üç ayda bir tarife yenileniyordu.

Reuters’a bilgi veren sektör kaynakları, EPDK’nın kararının bugün Resmi Gazete’de yayımlanmasının beklendiğini kaydetti.

İLGİLİ HABERTESK Genel Başkanı Palandöken: “Enerjideki zamlar rutine bağlandı”TESK Genel Başkanı Palandöken: “Enerjideki zamlar rutine bağlandı”

Elektrik fiyatlarının enflasyon sepetinde yüzde 2.39 ağırlığı bulunuyor.

Kaynakların verdiği bilgiye göre, konut kullanımı için bugün elektriğe yapılan yüzde 9 zammın enflasyona 0.22 puan doğrudan artırıcı etkisi olacak. Elektrik fiyatlarındaki artışın 0.22 puanlık etkinin yanı sıra dolaylı etkileri de olabiliyor.

REUTERS- BLOOMBERG HT

İLGİLİ HABERElektrik ve doğalgaza zam var, açıklama yok!Elektrik ve doğalgaza zam var, açıklama yok!İLGİLİ HABERDoğalgaz ve elektrik zammına vatandaş isyan etti!Doğalgaz ve elektrik zammına vatandaş isyan etti!

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:08 17.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more