Sözcü Plus Giriş

Ali Erbaş’ın fesli Kadir’i ziyaretiyle ilgili hükümet sessiz

Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu'nu, Ulu Önder'in aramızdan ayrılışının yıl dönümü olan 10 Kasım'dan bir gün önce cübbesiyle ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a tepkiler devam ederken, AKP dışında tüm siyasi parti liderleri tarafından istifa çağrıları yapıldı. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili ne söyleyeceği ise merak ediliyor.

07:37 -
Ali Erbaş’ın fesli Kadir’i ziyaretiyle ilgili hükümet sessiz

Diyanet İşleri Başkanı, takvimde gün kalmamış gibi 9 Kasım’da fesli meczubun evine cübbesini bile çıkarmadan hasta ziyaretine gitti. 10 Kasım’da Ata’sını anan Türkiye, o günden bu yana Erbaş’ın istifasını istiyor. Üç muhalefet partisinin lideri de açık açık hükümete çağrıda bulunarak, “Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı görevden alın” diyor.

Hükümet kanadı halen sessiz… AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumun ve siyasi liderlerin bu çağrılarına nasıl cevap vereceği merak konusu oldu.

O günden bu yana AKP’den tek açıklama Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan geldi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretine ilişkin soru üzerine Muş, “Atatürk hepimizin ortak değeridir. Atatürk başta olmak üzere   Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran tüm tarihi şahsiyetlere yapılacak bir saygısızlık karşısında en büyük tepki AK Parti tarafından gösterilir ve karşılarında önce AK Parti’yi bulurlar.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER'Fesli Kadir' Atatürk'e yine hakaretler yağdırdı'Fesli Kadir' Atatürk'e yine hakaretler yağdırdı İLGİLİ HABERMuhalefetten 'fesli' uzlaşısı: Diyanet İşleri Başkanı görevden alınsınMuhalefetten 'fesli' uzlaşısı: Diyanet İşleri Başkanı görevden alınsın
Son güncelleme: 07:38 14.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more