Bahçelievler’de Eylül ve Leyla için eylem

Bahçelievler’de toplanan kadınların çoğunlukta olduğu bir grup kaybolduktan bir süre sonra cansız bedenleri bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara ile 4 yaşındaki Leyla Aydemir için eylem yaptı.

Bahçelievler’de Eylül ve Leyla için eylem

CHP Bahçelievler Kadın Kolları tarafından organize edilen yürüyüşe çok sayıda vatandaşta alkışlarla destek oldu. Şirinevler Meydanı'ndaki eyleme katılanlar “Çocuk susar, sen susma. İstismara sessiz kalma” sloganları attı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan CHP Bahçelievler Kadın Kolları Başkanı Elif Yılmaz, son dönemde çocuklara, hayvanlara yönelik cinsel saldırı haberlerinin arttığını belirterek “En son Eylül ve Leyla'nın ölüm haberleri ile sarsıldık. Çocuğa yönelik cinsel istismar erkek egemen sistemin ortaya çıkardığı ve meşrulaştırdığı bir şiddet türüdür. ‘Bir kereden bir şey olmaz' diyen bakan, istismar önergelerini reddeden Meclis, ‘Altı yaşındaki kız çocuğuyla evlenilir' diyen imam, takım elbise giyen tecavüz suçlularına iyi hal indirimi veren hakim, kadın ve çocuk düşmanı politikalarıyla erkekliği besleyen sistem, kız çocuklarına ses çıkarmayı değil, susmayı öğreten toplum sorumlusunu sizlersiniz! Peşinizi bırakmayacağız” diye konuştu. Yapılan konuşmanın ardından eylem sona erdi.