Sözcü Plus Giriş

Benim günahım neydi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta Mersin’de halkı selamlarken, ülkücülerin simgesi, “Bozkurt” işareti yapması çok konuşuldu. Erdoğan’ın 2015’teki Uşak ziyaretinde, “Bozkurt” işareti yaptığı için gözaltına alınan MHP eski ilçe yöneticisi Seher Kayıhan, SÖZCÜ'ye konuştu.

Kamil ELİBOL
02:56 -
Benim günahım neydi?

Kayıhan, 4 yıl hapis istemiyle ve “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla yargılandı ve beraat etti. Yargılanması 1,5 yıl süren Kayıhan, SÖZCÜ'ye konuştu ve “Kendisinin şimdi bozkurt işareti yapması bana komik geldi. Mersin'deki o sahneyi görünce, ‘Peki benim günahım neydi?' diye kendi kendime sordum'' dedi.

Erdoğan, Mersin'de halkı böyle selamlamıştı.

Erdoğan, Mersin'de halkı böyle selamlamıştı.

MHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçen Kayıhan şunları söyledi: “27 Mayıs 2015'de Uşak'ta Cumhurbaşkanının konvoyu geçerken ilçe binası balkonundan bozkurt işareti yaptım. Polisler gelip ‘Cumhurbaşkanı'na hakaret ettin' diyerek beni gözaltına aldı. 2 koruma polisi teşhis yaptı. Cumhurbaşkanına ‘Allah belanı versin' dediğimi öne sürdüler. Erdoğan, 2011'de Bahçeli için “Ben bozkurtla dolaşmıyorum, ben eşrefi mahluk olan insanlarla dolaşıyorum' demişti. Şimdi ise bozkurt işareti yapıyor. İlahi adalet var. Milliyetçilerin oyu için bozkurt işareti yapması bana samimi gelmedi. Ülkücülerin oyunu alabilmek için bozkurt selamı verdi.”

14szt05a_ist_izm_ant_ank_trb

BAHÇELİ’DEN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

MHP Uşak Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Seher Kayıhan’ın Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından Uşak MHP İl binası içinde gözaltına alınmasını Devlet Bahçeli İstanbul Kazlıçeşme mitinginde gündeme getirmişti. Kazlıçeşme Meydanı’nda 31 Mayıs’ta düzenlenen mitingde Kayıhan’a sahip çıkan Devlet Bahçeli şunları söyledi: “Uşak'ta Erdoğan'ın kanunsuz mitinginden önce bozkurt işareti yapan bir hanım kardeşimiz şerefsizce gözaltına alınmış ve sorgulanmıştır. Erdoğan tetikçileri sanki parti binamıza sanki bir hücre evine baskın düzenler gibi saldırmışlardı. Bunların 7 Haziran'dan sonra haddini bildireceğiz. Erdoğan'ın bozkurt simgemize düşmanlığını biliyoruz. MHP nefretine de şahidiz. Madem bozkurt işaretine Erdoğan tahammülsüzdür, madem çakal hükmünü geçireceğini zannetmektedir o halde hodri meydan. Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum. Gelsin Kazlıçeşme'ye baksın. Yüzlerce bozkurt işareti yapan Türkiye sevdalısı kardeşimi görecekler. Hadi koruma polislerini buraya da gönder. Yandaş savcı ve hakimlerine burada da görevlendir. Gücün yetiyorsa yüz binlere kelepçe vur, mahkemelere çıkar. Aklın kesiyorsa Kazlıçeşme'deki ülkücü inanmışlığını adliyelere götür. 15-25 Erdoğan hadi korkma, mertsen ajanları aramıza yolla hepimizi fişlet. Kafatasçı olarak suçladıkların buradadır. Fatiha bilmeyenler diyerek hakir gördüklerin seni beklemektedir. Biz yürüyoruz acaba sen nerede fitne planları yapıyorsun.”

Son güncelleme: 10:26 14.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more