‘Dile benden ne dilersen’ dönemi!

24 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala vaatler peş peşe geliyor. Bugüne kadar hali hatırı sorulmayan vatandaşa istekleri soruluyor, cezalar indiriliyor, vergiler düşürülüyor ama kriz bir türlü dinmiyor... Bu haberi okuduktan sonra siz de dileklerinizi kısaca net@sozcu.com.tr'ye yazın yayınlayalım.

‘Dile benden ne dilersen’ dönemi!

Türkiye nefesini tuttu, 24 Haziran’da yapılacak seçimlere kilitlendi. Tüm partilerde ve siyasilerde seçim için vaatler ve çalışmalar tam gaz devam ediyor.

Öyle ki bugüne kadar yapılmayıp seçime bir buçuk kala vatandaşın isteklerine kulak verilmeye çalışılması herkese “Yine suni bir dile benden ne dilersen dönemi yaşıyoruz” dedirtti.

İşte geçtiğimiz iki haftadan bazı örnekler;

* Otoyol cezalarına indirim geldi.

* Kur ve petrol fiyatları yüzünden akaryakıtta yaşanacak artış oranında ÖTV’den vazgeçilecek. Benzinde vergilerin düşmesi tabii ki vatandaş adına sevindirici fakat bütçe açığı düşünüldüğü zaman bu hamlenin ekonomiye etkisi merak ediliyor. Maliye Bakanı da geçtiğimiz günlerde “ÖTV düzenlemesi yapılmayacak” demişti.

* Kaydı silinen üniversite öğrencilerine ikinci hak…

* Emeklilere bayram öncesi ikramiye…

* Genel sağlık sigortası prim borcu affı…

* İmar affı…

* Varlık barışı…

* Borç yapılandırması…

* Ticari plaka satışında vergi affı…

* Düşürülen konut kredileri…

* Kaçak işçi çalıştıran patronlara af…

Son olarak da Devlet Bahçeli’nin ‘genel af çıkışı’ “Şimdi sırada akıllara gelmeyen başka şeyler de mi var?” sorusunu getiriyor

Siz de dilek ve isteklerinizi net@sozcu.com.tr’ye yazın yayınlayalım.

İŞTE SİZDEN GELENLER... İlginizi Çekebilir İŞTE SİZDEN GELENLER...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...