Sözcü Plus Giriş

Hadi ipucu sorusu 9 Kasım: Bir Demet Tiyatro’nun en sevilen karakterlerine can veren oyuncu kimdir?

Hadi ipucu sorusu 9 Kasım için belli oldu. Hadi ipucu olarak bugün Türk sinema ve tiyatrosunda seyircileri kahkahaya boğan rolleriyle sevgi kazanan kadın oyuncuyu sordu. "Bir Demet Tiyatro’nun en sevilen karakterlerine can veren oyuncu kim" sorusunun cevabı merak konusu oldu. İşte, Hadi ipucu...

18:30 -
Hadi ipucu sorusu 9 Kasım: Bir Demet Tiyatro’nun en sevilen karakterlerine can veren oyuncu kimdir?

Hadi bilgi yarışması her gün olduğu gibi bugün de 20:30’da yarışmacılarla buluşacak. 9 Kasım Cuma günü 20:30’da başlayacak Hadi bilgi yarışmasında ipucu sorusu İnstagram sayfasında yayınlandı. Heyecanla takip edilen yarışmadan önce yayınlanan Hadi ipucusunu merak eden yarışmacılar ise Hadi ipucu sorusunu araştırıyor. Ekranların unutulmaz programı Bir Demet Tiyatro’nun başrolünde yer alan kadın oyunca bugün Hadi ipucu olarak paylaşıldı. İşte, Hadi ipucu sorusu ve cevabı…

9 KASIM HADİ İPUCU SORUSU

Hadi yarışmanın İnstagram sayfasında geçtiği ipucu sorusu: “Bugünkü ipucumuz; Bir Demet Tiyatro'nun en sevilen karakterlerine can veren bir oyuncudan geliyor. Bizleri kahkahaya boğan rolleriyle sevgimizi kazanmış bu kadın oyuncumuzun kim olduğunu biliyor musunuz?”

demet-akbag

HADİ İPUCU SORUSUNUN CEVABI: DEMET AKBAĞ

DEMET AKBAĞ KİMDİR?

biliyor musunuz?”

depophotos_15531091

CEVAP: DEMET AKBAĞ

Demet Akbağ, 23 Aralık 1959 tarihinde Denizli’de doğdu. Çocukluğunu Denizli'de geçiren Akbağ, İstanbul Kız Lisesi'nde başladığı lise eğitimini Erenköy Kız Lisesi'nde bitirdi.

1982 senesinde İstanbul Belediye Konservatuvarı’na girdi.

Mezuniyetinden sonra 1982 senesinde amatör olarak başladığı tiyatro hayatına, 1983 senesinde dahil olduğu Gönül Ülkü Özcan – Gazanfer Özcan Tiyatrosu ile devam etti.

Kurulduğu tarihten itibaren çalıştığı Beşiktaş Kültür Merkezi’nin (BKM) dışında, Kent Oyuncuları, Hadi Çaman, Yeditepe Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu ve Ortaoyuncular gibi tiyatro topluluklarıyla da çalıştı.

1997 senesinde Yılmaz Erdoğan ile birlikte pek çok ünlü tiyatrocuyu bünyesinde barındıran “Bir Demet Tiyatro” dizisinde yer aldı.

Yine büyük ilgi toplayan ve Yılmaz Erdoğan ile birlikte çalıştığı “Otogargara”, “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” ve “Bana Bir Şeyhler Oluyor” adlı oyunlarda rol aldı.

Son güncelleme: 20:21 09.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more