Sözcü Plus Giriş

Fatih Portakal’dan Sözcü iddianamesi yorumu: Yok artık!

Gazeteci Fatih Portakal, Sözcü gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında hazırlanan iddianame ile ilgili olarak, "Yok artık gündemine geldik. Herkes FETÖ'cü olarak alınabilir bu sözü bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar sizi de alırlar herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar kitap yazanlar onlara dokunulmaz. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı bile gözaltına alınmıştı... Geçmiş olsun diyelim iki büyüğe" ifadelerini kullandı.

Sozcu.com.tr
19:28 -

Fatih Portakal, Fox TV yayınında Sözcü yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru ve çalışanları hakkında hazırlanan iddianame ile ilgili,  “Yok artık dediğimiz olay Emin Çölaşan yılların gazetecisidir. Necati Doğru yılların gazetecisidir… Ergenekonla başlayan Balyozla devam eden o kumpas davalarına nasıl tavır aldıklarını bilirsiniz… Sayın savcı üye olmamakla diye bir tabir kullanıp FETÖ suçlaması yöneltiyor” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERTürkiye'de bu da oldu: Emin Çölaşan ve Necati Doğru FETÖ'cüymüş! | Son dakika haberleriTürkiye'de bu da oldu: Emin Çölaşan ve Necati Doğru FETÖ'cüymüş! | Son dakika haberleri

“YARIN BENİ DE ALIRLAR SİZİ DE ALIRLAR”

Portakal, savcının iddianamesinden, “Şekil olarak FETÖ’ye karşı olmak, ağır şekilde eleştirmek, örgütle davalı ya da davacı olmanın hatta açıkça hakaret etmenin başlı başına FETÖ’yü desteklememek ya da esasta FETÖ’cü olmamak sonucunu doğurmayacağı” bölümünü hatırlatarak, “Bu sözü bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar sizi de alırlar herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar kitap yazanlar onlara dokunulmaz. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı bile gözaltına alınmıştı…” dedi.

İLGİLİ HABERSözcü'ye ikinci kumpas! Necati Doğru: Bu çamur bize yapışmazSözcü'ye ikinci kumpas! Necati Doğru: Bu çamur bize yapışmaz
Son güncelleme: 11:20 18.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more