Sözcü Plus Giriş

Son depremler… Akdeniz’de 4,2 büyüklüğünde deprem

Sabah saatlerinde gerçekleşen deprem ardından bir deprem haberi de Akdeniz'den geldi. Akdeniz açıklarında 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık 14 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

18:42 -
Son depremler… Akdeniz’de 4,2 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akdeniz’de, Muğla’nın Datça ilçesinin 222 kilometre açığında 4,2 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin yaklaşık 14 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

İLGİLİ HABERDeprem çantası nasıl hazırlanmalı?Deprem çantası nasıl hazırlanmalı?

SABAH SAATLERİNDEKİ DEPREM KORKUTMUŞTU

Esenköy-Çınarcık-Yalova merkez üstünde yerel saat ile 05:36´da aletsel büyüklüğü 4.3 olan orta şiddette bir deprem meydana gelmişti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden  Esenköy-Çınarcık Yalova depremiyle ilgili yazılı açıklama yapılmıştı. Açıklamada bölgede çok sayıda ‘diri fay’ bulunduğuna işaret edilerek vatandaşlar, depreme dayanıklı binaları tercih etmeleri konusunda uyarılmıştı. Öte yandan Deprem Bilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan “bu depremin İstanbul ile ilgisi yok” ifadelerine yer vermişti.

İLGİLİ HABERSon dakika: Ankara'da da deprem! 3.4'lük deprem korkuttu...Son dakika: Ankara'da da deprem! 3.4'lük deprem korkuttu...

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Son güncelleme: 19:34 30.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more